Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PRoblem z instalacją win na usb
Hello Panowie, mam problem niesłychanie dziwny.
obiekt 1: W7.iso
obiekt2: pendrive usb 2.0 8GB
obiekt3: pendrive usb 3.0 32GB
System: Debian.

Co się dzieje:
Po sformatowaniu pendrivea i przygotowaniu go do uruchomienia (zarówno przy pomocy DD jak i wg. tego poradnika http://onetransistor.blogspot.nl/2014/09...buntu.html) proces kopiowania staje przy 3.8GB a obraz ma 3.9GB.

ISO JEST DOBRE, instalowałem go na virtualce i kiedyś instalowałem go z poziomu windowsa przy pomocy WindowsFromUsb i chodziło jak marzenie.

Nie ważne czy korzystam z usb 2.0 czy 3.0 w kompie oraz nie ważne który pendrive wchodzi do którego slotu, w każdej konfiguracji ten sam problem.

Przy ręcznym kopiowaniu plików zawsze na tym samym etapie się przywiesza (plik nr.860 - 3.8GB) przy DD podaje jedynie 3.8GB.

Jak próbowałem skopiować iso z kompa na pendrive jako zwykły plik również stawał przy 99%, i również bez względu na to który pen w którym wejściu.

Reasumując, jedyna rzecz która przychodzi mi do głowy to wina systemu...
Ale jakim cudem?

Każda pomoc mile widziana.
Odpowiedz
MD5 i sha-1 sprawdziłeś rozumiem?
 Gdyby Java miała prawdziwy garbage collector to programy kasowałyby się podczas uruchomienia.

Odpowiedz
Ze źródłem? teraz nie. Ale przy pobieraniu na potrzebę VB tak, był prawidłowy.
Jak zrzucałem na dysk na przyszlość też sprawdzałem czy zrzucił się poprawnie.

Problem jest z przenoszeniem tego pliku, na innym systemie się sfreezował, ale poszedł po godzinie.

Na moim systemie codziennym wywalało błąd i nie mogłem urządzenia odmontować, więc w każdym razie coś jest nie tak, ale chyba jednak z obrazem.

Co podwójnie mnie dziwi, bo tak jak mówię, na windowsie chodziło dobrze i VB również łyknął go bez problemu.
Odpowiedz