Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MAC ADRESS Model AP
Witam,

czy istnieje jakaś baza danych gdzie można by sprawdzić prawdopodobny model po mac adresie? Lub jakoś inaczej wydobyć informacje o modelu?

Pozdrawiam,
Odpowiedz
http://lmgtfy.com/?q=mac+vendor+list
Reaver - mój ulubiony program...
Odpowiedz
Nie udało ci się bo mam java scrypt block'a Big Grin

i o to mi chodizloby, gdyby to nie blyi sami producenci. A ja potrzebuje modelu wyciągnięcia. Nie pytałbym jak bym nie googlał (wole raczej duckduck a nie szpiega) i nic nie znalazł interesującego Smile
Odpowiedz
(09-04-2016, 12:29)Krump napisał(a): Witam,

czy istnieje jakaś baza danych gdzie można by sprawdzić prawdopodobny model po mac adresie? Lub jakoś inaczej wydobyć informacje o modelu?

Pozdrawiam,

Jest wysoce prawdopodobnie że będzie to jeden z routerów producenta którego znajdziesz w jednym z linków podesłanych przez Byśka Smile

sorki, nie mogłem się powstrzymać Smile
wybacz off top.
Odpowiedz
Nie no serio pytam, czy jest możliwość uzyskania jakoś modelu, może producenci maja jakieś swoje baz udostępniane czy coś.
Odpowiedz
omg.
Sprawdź producenta na dowolnej stronie, i napisz do supportu że nie wiesz co to za model bo wszystko jest zamazane a chcesz wgrać soft właściwy. Jak nie będzie dociekliwy to poda jeśli mają taką bazę.
Albo szukaj w supporcie producenta.

Może rodzaj softu wystarczy?
Jeśli jesteś w sieci, to są różne sposoby żeby to ogarnąć - nmapem chociażby.
Może ma predefiniowany SSID? próbowałeś googlać?
Think, search, do.

Zakładam że to nie jest czyjeś urządzenie.
Odpowiedz
24 bity pierwsze to vendor, 24 to id urządzenia. Jeśli producent nie opublikował algorytmu przydzielania pozostałych bitów, to niewiele da się zrobić z samego adresu MAC.
 Gdyby Java miała prawdziwy garbage collector to programy kasowałyby się podczas uruchomienia.

Odpowiedz
Ok, dzięki za informację. czyli trzeba jedynie szukać publikacji producenta. Mam nadzieję, iż coś znajdę np dla Huawei lub ATEL'a
Odpowiedz
Pytanie zasadnicze: po co? Bo mam wrażenie, że zajmujesz się czymś na około trochę.
 Gdyby Java miała prawdziwy garbage collector to programy kasowałyby się podczas uruchomienia.

Odpowiedz
Próbuję poznać model urządzenia, aby wiedzieć jakiego typu hasła wifi mogą być ustawione defaultowo, np czy 8 czy 15 znakowe. czy są to małe i duże litery, czy pełen mix. Aby dobrać dobrą tęczową tablice, ewentualnie słownik). W mojej pracy inż, muszę sprawdzić siłę zabezpieczeń tak zwanych mi-wifi, jakie wypuszcza obecnie do LTE Plus czy T-Mobile. Stąd moje pytania na forum o RT, WPS itp. Próbuje jakoś ten temat ugryźć narazie.
Odpowiedz