Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HD 6950 hashcat
Cześć zakupiłem używaną kartę Asus Radeon HD 6950 2GB GDDR5 i bardzo ma wysokie temperatury boję się że długo tak nie pociągnie używa ktoś może z forum z hashcatem????Jak u was z temperaturą w stresie?
oczywiście nałożyłem nową pastę oraz wyczyściłem kanaliki przepływu powietrza były praktycznie zatkane niestety po wszystkim nie za dużo to pomogło...
Czy warto inwestować w nowe chłodzenie? Fabryczne powinno przecież być dostosowane do optymalnej pracy.
System to windows 7 ultimate

a może zasilacz bo mam 500 W?

wyniki jak dla mnie zadowalające 65000
z parametrem -n 80 ponad 80000

Sam już nie wiem co może być ale przy zakupie sprzedawca poinformował mnie że "padło" mu wyjście HDMI w ogłoszeniu pisze że DVI ale u mnie normalnie działają oba a kabelka od hdmi nie mam żeby sprawdzić JAK SPRAWDZIĆ czy używa portu hdmi bo może to ją obciąża?

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Do 90 stopni wszystko jest git. Ustaw w oclhashcat temp. utrzymywania karty poniżej i 90 jako graniczną.
 Gdyby Java miała prawdziwy garbage collector to programy kasowałyby się podczas uruchomienia.

Odpowiedz
No właśnie do 90 stopni by mogło być ale niestety przekracza te 90 i hashcat się wyłącza żeby nie było próbowałem z otwartą obudową ale niestety temperatura nie spada ogólnie lipa fakt że zapłaciłem nie dużo za tą kartę..Czy taki efekt może występować po przegrzaniu karty jakie powinny być "normalne" temperatury?Dodam że po włączeniu komputera i nie obciążania za bardzo czyli pulpit i ewentualnie przeglądarka to około 43 stopnie wiatraczki na auto kręcą 26% filmy youtube i skcze do 60 stopni a czasem więcej.
Odpowiedz
Normalne 30-50 w zależności od "normalnego obciążenia", do 90 w stresie takim jak łamanie haseł.
--gpu-temp-retain=NUM
Spróbuj użyć tego przełącznika na 85 stopni.

Zobacz, czy możesz softowo zwiększyć obroty wentylatorów.
 Gdyby Java miała prawdziwy garbage collector to programy kasowałyby się podczas uruchomienia.

Odpowiedz
Wydaje mi się jednak że to wina mało wydajnego chłodzenia ten typ widocznie tak już maWink  Zainstalowałem sobie MSI afterburner i zjechałem core clock do 640 co pozwoliło przy okazji jeszcze obniżyć obroty do 75%(4500 RPM) na karcie graficznej aby było ciszej co prawda działa to na pół gwizdka (40000 h/s)ale temperatura nie wzrasta i utrzymuje się na 75 stopniach przy zamkniętej obudowie czytałem gdzieś że świeżo nałożona pasta dopiero po wygrzaniu daje lepszy efekt(użyłem arctic silver 5)
Zobaczymy...
Dziękuję za zainteresowanie i szybką odpowiedź pozdrawiam!

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
1. Ściągnij zainstaluj najnowszego AMD Crimson'a. Prędkość liczenia powinna nieco wzrosnąć.
2. Wyłącz pulpit Aero. Prędkość też nieco wzrośnie.
3. Przy obecnych temperaturach ja bym nie kręcił tej karty na maksa, bo się zagotuje. Co innego w zimę.
4. Zdejmij panele boczne z obudowy. Buda będzie wyglądać nieciekawie, ale zapewnisz więcej powietrza.
5. Nie stawiaj budy pod stołem, biurkiem, itp, ale raczej na otwartej przestrzeni, tam gdzie jest przewiew lub nawet w przeciągu, gdzieś przy otwartym oknie z dostępem wymiennego powietrza.
Reaver - mój ulubiony program...
Odpowiedz
Ja dawałem otwartą budę z obu stron przed wentylator, taki zwykły pokojowy za parę złotych żeby mieszał tylko powietrze z pokoju i temperatura potrafiła spaść.
ale przede wszystkim patrz pkt 4 i 5 u Byśka (wentylator jako luksus).
Odpowiedz
Mała poprawka. Najnowsze sterowniki AMD Crimson nie są najszybsze. Ja obecnie pracuję na Crimson 16.3.1 pod Win7. Liczą trochę szybciej niż np: 16.6. Bardzo dobre są też 16.3.2. Nie testowałem jeszcze 16.7, ale wątpię, że będą lepsze. Deinstalować najlepiej wg tego: https://hashcat.net/wiki/doku.php?id=fre...hould_i_do
Hashcat 3.00 na razie nie do pobicia, ale czasem są problemy na niektórych maszynach, więc sugeruję pozostać przy 2.01.
Reaver - mój ulubiony program...
Odpowiedz
Zmieniłem na chłodzenie Arctic Accelero Xtreme III z którego jestem bardzo zadowolony prawie go nie słychać i temperatura nie przekracza 65 stopni przy 100% obciążeniu.
Dzięki Bysiek za info o sterowniku skorzystam(:
Dzięki za wszystkie odpowiedzi!
Odpowiedz
(08-02-2016, 19:11)Bysiek napisał(a): Mała poprawka. Najnowsze sterowniki AMD Crimson nie są najszybsze. Ja obecnie pracuję na Crimson 16.3.1 pod Win7. Liczą trochę szybciej niż np: 16.6. Bardzo dobre są też 16.3.2. Nie testowałem jeszcze 16.7, ale wątpię, że będą lepsze. Deinstalować najlepiej wg tego: https://hashcat.net/wiki/doku.php?id=fre...hould_i_do
Hashcat 3.00 na razie nie do pobicia, ale czasem są problemy na niektórych maszynach, więc sugeruję pozostać przy 2.01.

Tak się zastanawiam nad tym co tu piszesz.

Ostatnio hashcata odpalałem na R9 280X, wersja HC 3.10 i sterowniki 15.12 wg. zaleceń na ich stronie:
"AMD users require AMD drivers 14.9 or later (recommended 15.12 exact)"

I według benchmarków moja karta powinna kręcić ~100KH/s a kręciła 150 Smile
To tak odnośnie sterowników właśnie.

Co do reszty, otwórz tę biedną obudowę i nie grzej w pokoju jak będziesz mielił.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
stat4u