Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AWUS036NHA czy coś innego , problem z wyborem karty
Witam

Otóż od jakiegoś czasu mam nieraz problemy z internetem .
Szerzej zostało to opisane na forum PCLab

LINK DO PROBLEMU

I jestem w związku z tym zmuszony zakupić jakąś lepszą karte .
Testowałem karte którą ma siostra , świetną swoim czasem Tonze UW-6200RX  .
Jak wiadomo już nie produkowana i niemożliwa do zdobycia .
Szukając podobnych kart znalazłem różnej maści Alfy ...
No i tutaj nasuwa się pytanie którą ???  Byłem prawie przekonany do AWUS036H .
Ale czytając problemy , w tym tez materiał ... http://bezpieka.org/hit-internetu-ktora-...twork_2012
Zdecydowałem ze odpada , nie mam zamiaru po kilku miesiącach się martwić ze nie działa , a byłoby to podłączone prawie non stop .

W materiale jest mowa o AWUS036NHA - tylko niestety brak go na allegro .
oraz AWUS036EH .

Czego wymagam ??

1. Brak problemów z rozłączeniem po kilku godzinach , Tonze które posiada siostra chodzi jak marzenie , oboje mamy z tej samej sieci internet .
2. Jak najmniejsza awaryjność , nie usmiecha mi się po pół roku zwracac sprzętu na reklamacje .
3. Działajace sterowniki pod Windows 7  ( Tonze działa pod RTL RTL8187 , gdyby nie awaryjność AWUS036H to bym go brał nie martwiąc się o sterowniki gdyz były by te same
4. Zabaw ze zmianą Maca nie będzie , będę musiał tylko zadzwonić do dostawcy internetu i podać mu nowego maca urządzenia . czyli nie będzie żadnych zabaw w łapanie innych sieci i 
    prób połączenia z nimi , ważne by sieć dostawcy wykryło i po uwierzetelnieniu MACa bez problemu chodziło . 

Co wybrać by też mieć pewność że fundusze nie pójdą na marne ??
Którąś z Alf ?? ( tylko ktorą dostępną w tym momencie na allegro , lub w najbliższym czasie )  czy tez TP-Link WN722N ( który to moge mieć dostepnego od ręki w sklepie stacjonarnym - ma to w ogóle przypisanego MACa z naklejką pod spodem którego muszę podać dostawcy )
Odpowiedz
Zapomniałem dodać , karta będzie używana tylko pod Windowsem , nie interesują mnie zabawy pod Linuxem .
Odpowiedz
TP-Link WN722N to bardzo czuła karta... jak jest problem z czułością i szumami to czasem może pomóc skrócenie kabla karta-antena i wykorzystanie przedłużacza usb komputer-karta.
Odpowiedz
Bulleta kup M2 albo lepiej M5 bo nie wydaje mi się że ISP ma tylko 2,4 GHz
Do bulleta odpowiedni panel i masz spokój na kilka lat
--
pzdr n0me
echo b > /proc/sysrq-trigger

Odpowiedz
(02-21-2016, 19:30)n0me napisał(a): Bulleta kup M2 albo lepiej M5 bo nie wydaje mi się że ISP ma tylko 2,4 GHz
Do bulleta odpowiedni panel i masz spokój na kilka lat

Sprawdzałem ceny tego cacka ...
Odpada , prawie 400 zł .
A nie mam pewności czy na tym też nie będzie problemów .
Odpowiedz
(02-21-2016, 19:26)Gilley napisał(a): TP-Link WN722N to bardzo czuła karta... jak jest problem z czułością i szumami to czasem może pomóc skrócenie kabla karta-antena i wykorzystanie przedłużacza usb komputer-karta.

Kabel sprawdzałem , przypomnę . miałem na chwilke na testy urządzenie mojej siostry , tj Tonze wymienioną w temacie i nie zaobserwowałem problemów z kablem , gdyz gdyby takowe były to i na Tonze bym zauważył zrywanie i problemy z czułością .

W momencie gdy ja nieraz miałem problemy z internetem , no wieczorem na kilka godzin to brałem na chwilke Tonze i nie było problemów .

W ten sposób odrzuciłem problemy z kablem oraz z anteną , więc problem jest z tym że albo mam problem z kartą albo ktoś korzysta z mojego pasma / dostępu ...
Dostawca sieci nie dał znac czy ktoś się włamuję i dodał że coś musze mieć z anteną i dobrze by było wymienić na coś podobnego co ma moja siostra .

Czyli ten TP-Link to dobry wybór ???
I będzie sie spisywał nie gorzej niż Tonze ???
Odpowiedz
Jak jest widzialność optyczna i w strefie fresnela nie ma większych przeszkód to musi działać.
Zamiast M poszukaj zwykłego bulleta. W cenie alfy na 100% dostaniesz cały zestaw. Ja bym brał nawet używke.
Zapytaj ISP o 5GHz bo zwykły bullet 5 to 100 pln

Albo takie
http://allegro.pl/nanobridge-m2-18dbi-ub...94774.html
--
pzdr n0me

Odpowiedz
(02-21-2016, 20:18)n0me napisał(a): Jak jest widzialność optyczna i w strefie fresnela nie ma większych przeszkód to musi działać.
Zamiast M poszukaj zwykłego bulleta. W cenie alfy na 100% dostaniesz cały zestaw. Ja bym brał nawet używke.

Albo takie

Zapytam dostawce internetu czy takie coś może być .
Odpowiedz
Albo jakiś zestaw na mikrotiku też do 200 zł kupisz.
Zapytaj o 5GHz i jaki ma nadajnik, wtedy coś wybierzemy.
Karta usb jest słabym pomysłem.
--
pzdr n0me

Odpowiedz
(02-21-2016, 20:18)n0me napisał(a): Jak jest widzialność optyczna i w strefie fresnela nie ma większych przeszkód to musi działać.

Albo takie

Co bym musiał mieć do całego zestawu tego Bulleta ??

Antene mam dobrą .
Kable pewnie do wymiany bo inna wkrętka .
Co jeszcze ??
Odpowiedz