Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nmap w trybie pivotingu.
Hej. Mam pytanko.
Jak korzystać z nmapa w trybie pivotingu?

Mam kompa za natem, ustawiony tunel (route add 192.168.1.0 255.255.255.0 1) i chce przeskanować inne kompy w podsieci.
Moduł scanner/tcp działa okej, ale pokazuje tylko otwarte porty, a mi zależy na fladze -A z nmapa. Czyli chciałbym zobaczyc jakie usługi działają na określonych portach.
Nmap niby działa okej, ale nie wykrywa żadnych portów które na 100% są. Wykrywa tylko hosta (Host up, All 1k scanned ports are filtered, Nmap done)
Nie musze ustawić source--port? Obejrzałem wszystkie filmiki na yt o tym i żadnych konkretów nie znalazłem.
Odpowiedz
route add to nie tunel
co to jest 1 na końcu po masce?

Pomijając powyższe rada na przyszłość: swoją sieć ustaw na inną adresacje niż wszystkie popularne np 10.189.147.0/24.
Ponieważ jak zestawisz tunel gdziekolwiek, to sieć wewnętrzna z drugiej strony tunelu będzie w 99% przypadków domyślna z routera, a jak nie to szansa, że z drugiej strony jest taka sama sieć jak Twoja jest bliska 0.
Jak zestawisz tunel jakiś i Ty masz 192.168.1.0 a z drugiej strony tunelu masz 192.168.1.0 to dodając jak Ty route add 192.168.1.0 255.255.255.0 1 (nie wiem co to za jedynka powinien być drugi koniec tunelu Wink ) to jak będzie wyglądała tablica rutingu? jak będą latać pakiety?
--
pzdr n0me
echo b > /proc/sysrq-trigger

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
stat4u