Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zła rozdzielczość w grub uniemożliwia zainstalowanie debiana
Star 
Na lapku toshiba satelite pro
(z gpu intel hd 4000, biosie w trybie uefi z wyłączoną opcja secure boot)
podczas próby instalacji debiana (debian-8.2.0-amd64-DVD-1.iso) w menu grub i późniejszych etapach instalacji wysypuje się prawdopodobnie sterownik graficzny (jak na screenach) i przez to jak w temacie nie da się go zainstalować niezależnie od trybu instalacji (graficznej i tekstowej). Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić?

*sprawdzdziłem sha256 pliku iso a na pendrive (na 100% sprawny) nagrałem plik przez polecenie
dd if=debian-8.2.0-amd64-DVD-1.iso of=/dev/sdc

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Instaluj bez grafiki
po zainstalowaniu dopiero zainstaluj sterowniki graficzne
Odpowiedz
Właśnie instalacja tekstowa też nie działała. Znalazłem dość śmieszne rozwiązanie, zamiast po odpaleniu lapka klikać od razu f11 i wybrać z czego chce zbootować to wystarczy poczekać i mimo ust w biosie startowania z hdd na początku wystartowało mi z usb i zadziałało dobrze (WTF?)

Najgorsze że po instalacjji w trybie uefi debian nie chce wystartować mimo wyłączenia opcji secure boot. Próbowałem wszystkich opcji w biosie i nie działało.... nwm o co chodzi bo wyskakuje błąd że nie znalazł partycji z której może zbootować linuxa...
Odpowiedz