Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
asus t
Witam,
co sądzicie o asus t100 pod kaliego 2?
Myślicie, że na tym sprzęciku da radę coś się pobawić bardziej kalim czy raczej odpuścić i kupić coś mocniejszego?
Jeśli tak to polećcie jakiegoś małego notebooka
Odpowiedz
Jaki jest Twój budżet na zakup sprzętu? Koniecznie szukasz czegoś o małych rozmiarach czy też bierzesz pod uwagę pełno "wymiarowe" laptopy (13, 15")

Jeśli chcesz aby system chodził w miarę płynnie to odradzam branie czegokolwiek co posiada Intel Atom na pokładzie Ten procek ma być mało prądożerny i tyle, nie licz na osiągi.
Odpowiedz
1500-2000zlł
co do pełnowymiarowych to tak też biorę pod uwagę, nie musi być obowiązkowo mały Smile
pewnie trzeba doinwestować także w antenę i kartę sieciową zewnętrzna?
jakbyś mógł od razu polecić coś byłbym wdzięczny Smile
Odpowiedz
A jakie ceny?? bo to główny warunek
Odpowiedz
co do laptopa to tak jak wyżej 1500-2000zł,
a co do anten i sieciówkę to z 200-300zł styknie?
Odpowiedz
Pierwszy wynik w naszej ulubionej szpiegującej wyszukiwarce:
http://wiki.bezpieka.org/index.php?title=Polecane_karty
Reaver - mój ulubiony program...
Odpowiedz
a co do laptopów to co polecicie?
Odpowiedz
ktoś coś????????
Odpowiedz
Na lapku ciężko coś łamać.
Jeśli chcesz już coś wybierać ... to szukaj i5 Smile ... całkiem niezłe ceny osiągają ostatnio Lenovo T440 - w razie czego masz jeszcze X220 (jeśli nie potrzebujesz USB 3.0) lub X230 np. z i7
Trudno doradzać, podałeś za mało informacji.
Chętnie doradzimy ale ... czy laptop ma coś jeszcze poza kali posiadać?
Do czego tak naprawdę potrzebujesz? Szukanie nowych sieci? Będziesz z nim chodził - jeździł? Potrzebny jest Ci GPS?
Chcesz tam mieć 3G? Jaki dysk (SSD)? Ile pamięci?
Test dodatkowe? Ile pamięci? Chcesz pracować z maszynami wirtualnymi? Testować?
Odpowiedz
+1 dla Kolegi wyżej. Zbyt mało szczegółów. Ale skoro pytasz znaczy, że zaczynasz. Podejść jest tyle co użyszkodników.

Jak dla mnie, na początek tani laptop. Może być używany, np z serii na T, która była produkowana przez firmę na I, a teraz jest produkowana przez chińczyków z firmy na L (nowy jestem, nie chce podpaść pod regulamin za reklamy ) Do tego nowa bateria, lub odświeżona (wymienione 18650 + reset chipa). Dysk SSD daje dużego kopa - inwestycja warta rozważenia. Do łamania czegokolwiek przy słownikach o wielkości powyżej 4 gb i tak potrzebujesz karty graficznej, żeby nie czekać w nieskończoność. Stąd lepiej zainwestować w boxa, do stworzenia laba. Daje to możliwości wirtualizacji, i rozgrywania dużej ilości scenariuszy do trenowania swoich umiejętności. Laptop jest sprawą drugorzędną. 3G nie jest głupim rozwiązaniem - zwłaszcza, gdy przejdziesz na profesjonalną drogę pentestów. Połączenie z clusterem (np. używając ssh) i wysyłanie cięższych zadań właśnie na jednostkę z hojnie rozwiniętymi GPU.

GPS jest według mnie zbędny, jeśli Twoim głównym zajęciem nie będzie wardriving/walking/cycling. Gdy zajdzie taka potrzeba możesz podpiąć smartphona i użyć jego układu do lokalizacji. Nie jest to trudne, wyniki są zadowalające.

Co do wirtualizacji na laptopie, jak wiadomo jest zasobożerne. 8gb ramu to taki wygodny i tani kompromis. Jeśli będziesz kupował bardziej przyszłościowo 16gb ram będzie dobrym rozwiązaniem. Ale wtedy tym bardziej unikaj procków niskonapięciowych.

Co do karty - skup się głównie na kompatybilności. Nie musisz pchać się w drogie alfy, tplink spełni wymagania.

Ed.
Chciałem postawić kiedyś Kali na tym asusie - da się, ale jest to uciążliwe. Do tego występował problem ze sterownikami karty sieciowej.
 Gdyby Java miała prawdziwy garbage collector to programy kasowałyby się podczas uruchomienia.

Odpowiedz