Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
truecrypt - czesciowo zapomniane haslo
Witam
Moje kontenery zabezpieczone sa kilkudziesięcio znakowym haslem. Prawie na pewno jestem pewny, ze srodek dobrze pamietam. Nie pamietam za to pierwszego i ostatniego albo dwoch pierwszych i dwoch ostatnich znakow. Sa to cyfry i/lub znaki specjalne. Jest jakies narzedzie, ktorym udaloby sie odgadnac haslo wczesniej definiujac srodkowa czesc hasla?
Odpowiedz
W Kalim Linuksie masz program crunch do generowania takich potencjalnych haseł: http://haker.edu.pl/2015/10/02/generowan...ika-linux/
Użyj tego przykładu z parametrem -t i utwórz odpowiedni wzór.
Odpowiedz
Dokladnie o to mi chodzilo, dzieki. Tylko teraz jakim programem bede mogl sprawdzic te hasla? Bo reczne wklepywanie nie ma sensu.
Odpowiedz
no jak dla mnie to hydra ale to chyba po max 100 haseł
Odpowiedz
Witajcie,
A hashcat/oclhashcat z tego co mi wiadomo obsługuje możliwość łamania haseł truecrypta. Możesz wtedy popróbować z maskami (niestety dla każdej długości musisz sprawdzić osobno), ale za to nie potrzebujesz generować słownika. Użycie GPU znacząco przyspiesza operację (oclhashcat). Bruteforce kilku znaków (do czterech) nie powinien trwać długo.
 Gdyby Java miała prawdziwy garbage collector to programy kasowałyby się podczas uruchomienia.

Odpowiedz
Witam,

mam podobny problem z tym, że ja zaszyfrowałem DiskCryptorem cały dysk usb, stworzyłem sobie słownik i tutaj zaczyna sie problem.
Czy istnieje jakiś program żeby użyć metody brutal force ?

Pozdrawiam
Odpowiedz
Crunch do generowania i dużo gpu
Odpowiedz
(03-12-2016, 19:40)GarbatyAniol napisał(a): Crunch do generowania i dużo gpu
Nie lepiej maskami oclhashcata? Szkoda pamięci. Chyba, że pajpem do jakiegoś gpu johniego.

(03-10-2016, 18:30)spid napisał(a): Witam,

mam podobny problem z tym, że ja zaszyfrowałem DiskCryptorem cały dysk usb, stworzyłem sobie słownik i tutaj zaczyna sie problem.
Czy istnieje jakiś program żeby użyć metody brutal force ?

Pozdrawiam

To chcesz robić pełny przegląd czy słownikowo? Czy słownik+maski?
 Gdyby Java miała prawdziwy garbage collector to programy kasowałyby się podczas uruchomienia.

Odpowiedz
Słownikowo, słowniki już mam utworzone, próbowałem zrobić to przez truecrack ale nie działa (chyba tylko do truecrypt można go użyć? )

Tzn. nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu więc jestem otwarty na wszystkie metody i bardzo dziękuje za pomoc.
Odpowiedz
Czyli szukasz tylko softu do przeprowadzenia samego ataku. Niczego takiego dedykowanego pod samego DC nie znalazłem, pojawiają się natomiast głosy, żeby próbować jtr'em (jest też wersja na gpu) jak do TC. Także probowałbym johnym i oclhashcatem. Jak nie zadziała będziemy dalej się zastanawiać. Warto jednak sprawdzić i nie wyważać otwartych drzwi.

Odpowiedz