Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie distro wybrać na DIY OpSec
Już mam dość przeładowanego kaliego, znaczy... Nie dość, ale nie wszystkiego używam, sporo mam do ogarnięcia (mówiąc sporo, mam na myśli GÓRĘ MATERIAŁU) żeby wykorzystać system chociaż w 10% jego możliwości.

I nie, nie pozbywam się go, ale również nie podnoszę do wersji 2.0 - bo i po co?

Nurtuje mnie za to inna rzecz, chciałbym w końcu zrobić swój szwajcarski scyzoryk, który będzie miał w sobie to czego potrzebuję, i tylko to czego potrzebuję.
Przy tej kwestii narodziło się pytanie, jakie distro na bazę wybrać?

Czego potrzebuję:
- Nie połamać sobie zębów na klawiaturze i rąk na monitorze przy kolejnym wysypaniu się wszystkiego podczas składania narzędzi, więc im mniej kompilowania tym lepiej.

- system musi obsługiwać jak największą listę sprzętu, żeby jak coś się zesra w kompie to mógłbym uruchomić system i zobaczyć co się sra (w tym narzędzia do diagnostyki dysków, im lżej tym lepiej - podstawowe z podstawowych, mogę nie znać narzędzia, byle spełniało swoją rolę i było w miarę proste oraz lekkie).

- podstawowe narzędziatypu aircrack, wireshark, nmap, jakiś ADVOR czy inny cebulowy program, hashcat (nie wiem po co skoro ma być kompaktowo, ale dlaczego nie?) Smile

- co do platform programistycznych i reszty to wiele nie potrzebuję i coś sobie zawsze znajdę - code blocks chyba na wszystko da się wrzucić.

- hex editor, tylko jaki? byle GUI.

- xfce obowiązkowo.

- czy mówiłem już że konfiguracja nie może doprowadzać mnie do zawału serca? Smile
- możliwie lekka dystrybucja.

Jara mnie idea knoppixa, ale boje się że jestem skazany na Debiana... Any one can help? Czy jestem skazany na długie godziny czytania i dowiadywania się że czegoś nie ma, że jakichś sterowników nigdy nie znajdę, że coś się sypie podczas konfiguracji. Że wszystko ręcznie kompilować trzeba?
Odpowiedz
możesz wrzucić kilka systemów na jednego pendrive i bootować tylko ten aktualnie potrzebny -> program YUMI multiboot
Wiem są minusy, np. częste bootowanie, żeby zmienić system, ale jak nie będzie innej możliwości.
The quieter, the better.
Odpowiedz
Właśnie to nie jest rozwiązanie... Chciałbym przyjąć filozofię "less is more" i nie zapychać pamięci czołgiem i całą jednostką operacyjną żołnierzy wsparcia, a raczej jednym wyszkolonym ninja, który może i nie rozwali armii junajted stejtsów, ale pomoże mi w życiu codziennym Smile

googlam za podobnymi pomysłami, może ktoś coś coś.
Ale bardzo chętnie przyjmę jakieś "does and donts" które mogą mi pomóc Smile

EDIT: chyba jednak skusze się na 2.0 i zrobię sobie custom image po prostu.

Wymyślanie koła od nowa chyba nie jest warte poświęconego czasu Smile
Odpowiedz
http://docs.kali.org/installation/kali-l...so-install

Potem instalujesz co tam chcesz.
Ja bym podłączył sie via kabel i nie instalował debian desktop env tylko później dociągnął xfce
--
pzdr n0me
echo b > /proc/sysrq-trigger

Odpowiedz