Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hp Mini 2133
Dawno mnie nie było na forum, ale cóż brak czasu na wszystko. Jednak pojawił się problem i nie mogę go rozwiązać. Mam netbooka i nie można na nim zainstalować żadnego systemu Windows staje w połowie instalacji z jakimś dziwnym błędem. Instalacja linuxa kończy się czymś bardzo zabawnym system działa przez minutę, a potem się zawiesza uruchomiony z pendrive działa kilka sekund potem nic nie pomaga. Sumy kontrolne plików iso się zgadzają, na innych komputerach wszystko przebiega normalnie.
Odpowiedz
sciagnij hirens boot, zbootuj z niego i zdiagnozuj pamiec, dysk, cpu itd.
Co to jest dokladnie "dziwny blad" ?
"Life would be tragic if it weren't funny."
Stephen Hawking
Odpowiedz
Hirens nie pokazał niczego zero błędów, sprawdziłem wszystko.
Dziwny błąd to zależy od tego co instaluje i z czego:
Win Xp Sp 3
-nie można znaleźć pliku asms jak instaluje przez zewnętrzny napęd
-inf file txtsetup.sif i corrupt or missing, status 18. podczas instalacji z pena
-i stop 0x0000007F
Windows Vista też ma jakiś taki błąd, a 7 i 8 zawieszają się po wybraniu języka.
Bardziej mnie interesuje jednak co zrobić, żeby linuxa zainstalować, próbowałem Mint, Debian, Ubuntu, Frodo. Systemy startują z live cd ale po kilku sekundach wszystko przestaje działać. przy instalacji mam to samo.
Odpowiedz
(12-18-2015, 21:45)Chojar napisał(a): Hirens nie pokazał niczego zero błędów, sprawdziłem wszystko.
Dziwny błąd to zależy od tego co instaluje i z czego:
Win Xp Sp 3
-nie można znaleźć pliku asms jak instaluje przez zewnętrzny napęd
-inf file txtsetup.sif i corrupt or missing, status 18. podczas instalacji z pena
-i stop 0x0000007F
Windows Vista też ma jakiś taki błąd, a 7 i 8 zawieszają się po wybraniu języka.
Bardziej mnie interesuje jednak co zrobić, żeby linuxa zainstalować, próbowałem Mint, Debian, Ubuntu, Frodo. Systemy startują z live cd ale po kilku sekundach wszystko przestaje działać. przy instalacji mam to samo.

Spróbuj z innym pendrivem albo sformatuj wszystkie partycje na dysku i dopiero wtedy próbuj.
Odpowiedz
Dysk ma tylko jedną partycję, wiele razy go formatowałem. Próbowałem wielu sposobów na innych komputerach system zawsze odpalał bez problemu.
Odpowiedz
Może zasilacz jest za słaby i przy podłączeniu czegoś z zewnątrz komp się zawiesza?
Reaver - mój ulubiony program...
Odpowiedz
Hp Mini 2133 zasilacz jest ok właśnie sprawdziłem.
Ps. Dziś znowu spróbowałem zainstalować Xp tym razem do zbootowania pendrive użyłem Rufusa zamiast UltraISO poszło gładko do chwili w której się zawiesił podczas instalacji sterowników poszukałem loga i znalazłem
Kod:
#-019 Wyszukiwanie identyfikatorów sprzętu: acpi\hpq0006,*hpq0006
#-199 Wykonywanie "C:\WINDOWS\system32\setup.exe" z wiersza polecenia: setup -newsetup
#-166 Funkcja instalacji urządzenia: DIF_SELECTBESTCOMPATDRV.
#W059 Wybór najlepszego zgodnego sterownika nie powiódł się. Błąd 0xe0000228: Nie ma żadnych zgodnych sterowników dla tego urządzenia.
#W157 Instalator domyślny zawiódł. Błąd 0xe0000228: Nie ma żadnych zgodnych sterowników dla tego urządzenia.
#I060 Ustawiono wybrany sterownik.
#-166 Funkcja instalacji urządzenia: DIF_INSTALLDEVICE.
#I125 Instalowanie pustego sterownika dla "ACPI\HPQ0006\2&DABA3FF&0".
#E122 Instalacja urządzenia nie powiodła się. Błąd 0xe0000219: Instalacja nie powiodła się, ponieważ dla tego wystąpienia urządzenia nie został podany sterownik funkcji.
#E157 Instalator domyślny zawiódł. Błąd 0xe0000219: Instalacja nie powiodła się, ponieważ dla tego wystąpienia urządzenia nie został podany sterownik funkcji.
#I125 Instalowanie pustego sterownika dla "ACPI\HPQ0006\2&DABA3FF&0".
#I121 Instalacja urządzenia "ACPI\HPQ0006\2&DABA3FF&0" została pomyślnie ukończona.
[2013/08/22 10:41:53 268.1068 Driver Install]
#-019 Wyszukiwanie identyfikatorów sprzętu: acpi\centaurhauls_-_x86_family_6_model_13,*centaurhauls_-_x86_family_6_model_13,acpi\centaurhauls_-_x86_family_6,*centaurhauls_-_x86_family_6,acpi\centaurhauls_-_x86,*centaurhauls_-_x86
#-018 Wyszukiwanie zgodnych identyfikatorów: acpi\processor
#-199 Wykonywanie "C:\WINDOWS\system32\setup.exe" z wiersza polecenia: setup -newsetup
#I022 Znaleziono „ACPI\Processor” w C:\WINDOWS\inf\cpu.inf; Urządzenie: „Procesor”; Sterownik: „Procesor”; Dostawca: „Microsoft”; Producent: „(Standardowe typy procesorów)”; Nazwa sekcji: „Processor_Inst”.
#I023 Rzeczywista sekcja instalacyjna: [Processor_Inst.NT]. Klasyfikacja: 0x00002000. Efektywna data sterownika: 04/01/2004.
#-166 Funkcja instalacji urządzenia: DIF_SELECTBESTCOMPATDRV.
#I063 Wybrany sterownik jest instalowany z sekcji [Processor_Inst] w „c:\windows\inf\cpu.inf”.
#I320 Identyfikatorem GUID klasy urządzenia pozostaje: {50127DC3-0F36-415E-A6CC-4CB3BE910B65}.
#I060 Ustawiono wybrany sterownik.
#I058 Wybrano najlepszy zgodny sterownik.
#-124 Wykonywanie instalacji przez kopiowanie "ACPI\CENTAURHAULS_-_X86_FAMILY_6_MODEL_13\_0".
#-166 Funkcja instalacji urządzenia: DIF_REGISTER_COINSTALLERS.
#I056 Zarejestrowano instalatory dodatkowe.
#-166 Funkcja instalacji urządzenia: DIF_INSTALLINTERFACES.
#-011 Instalowanie sekcji [Processor_Inst.NT.Interfaces] z „c:\windows\inf\cpu.inf”.
#I054 Zainstalowano interfejsy.
#I123 Wykonywanie pełnej instalacji "ACPI\CENTAURHAULS_-_X86_FAMILY_6_MODEL_13\_0".
jak widać problem leży przy sterownikach do procesora.
Procek to VIA C7-M 1,6 GHz. Ma ktoś pomysł jak ominąć instalację sterowników?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
stat4u