Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie trzymać Kali Linuxa
Witam,

zastanawiam się gdzie najlepiej zainstalować Kaliego tak żeby było jak najbardziej profesjonalnie :) pytam czysto teoretycznie.
Jest kilka opcji, które wg mnie można rozważyć:
- na laptopie jako jedyny system (pewnie bezpieczne, gdzieś czytałem że najlepiej do takich spraw używać innego komuptera i używać go TYLKO do tego)
- na laptopie obok innego systemu (minusy: tego samego lapka używasz do spraw codziennych i do Kaliego - tak już złapali niejednego)
- na zewnętrznym dysku SSD (wybrałem SSD ze względu na szybkość, niewielki rozmiar, mniej hałasu, nagrzewania. Plus że podłączysz prawie wszędzie, minus taki jak w punkcie powyżej, no i jeszcze nie wiem jak z komfortem pracy co do szybkości działania oraz ile dysk wytrzyma)
- na pendrive w trybie persistence (dużo się o tym pisze, używałem tego sposobu, ale nie był zbyt przyjemny: pendrive strasznie się grzał, prędkość działania słaba)

Co o tym sądzicie? Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to zapraszam do podzielenia się :)
The quieter, the better.
Odpowiedz
1. Ja polecam bootować z pena i użyć szyfrowania. Pena odpalisz na każdym kompie, nie tylko na laptopie, a w razie wpadki, możesz zawsze powiedzieć, że pena znalazłeś. :) http://docs.kali.org/installation/kali-l...sk-install
2. Nie wiem, co Ty robisz ze swoim, ale mój pen się nie grzeje.. :)
Reaver - mój ulubiony program...
Odpowiedz
A jakiego masz pendrive? Ja używałem Kingstone DataTravel 100G3 32GB niby USB 3.0, a z prędkością słabo.
The quieter, the better.
Odpowiedz
Ostatnio był Corsair Voyager 32GB USB 3.0. Pen padł, bo go chyba zarżnąłem, ale sprawował się bezbłędnie. Był minimalnie ciepły, ale to raczej kwestia tego, że gniazdo USB jest z tyłu przy wylocie ciepłego powietrza. Teraz testuję Adata 16GB i 32GB USB 3.0 i w sumie też ładnie działają.
Reaver - mój ulubiony program...
Odpowiedz
Dwa systemy jeden na co dzień, drugi jako host do wirtualnej maszyny z Kali.
Drugi system odpalasz TYLKO I WYŁĄCZNIE! jak chcesz użyć wirtualnej maszyny z Kalim.
Do skryptów startowych drugiego systemu dopisz sobie macchengera (żeby nie zapomnieć), do ifup na karcie usb też...
virtualkę z Kali możesz umieścić w kontenerze trucrypta

Hardcore:
virtualkę z truecrypta odpal w ram-disku
wyłącz acpi (zasilanie) na 2 systemie - chyba potrzebna rekompilacja kernela
na 2 systemie ustaw przycisk power i reakcje na zamknięcie klapy laptopa na polecenie z mojej sygnatury
--
pzdr n0me
echo b > /proc/sysrq-trigger

Odpowiedz
(11-06-2015, 22:35)n0me napisał(a): Do skryptów startowych drugiego systemu dopisz sobie macchengera (żeby nie zapomnieć)
Polecam dopisać również automatyczną zmianę hostname, macchanger nic nie da jak hostname cały czas takie samo.
Odpowiedz
#Bysiek dzięki :) może zdecyduje się na pena zamiast instalacji na dysku, ale to może. Oglądam sobie dane techniczne różnych pendrivów i zastanawia mnie dlaczego mniejsze pojemności mają mniejsze prędkości ? Zauważyłeś może jakąś różnicę pomiędzy Adata 16GB a 32GB ?
#n0me nie jestem jeszcze na tym poziomie żeby takie cuda robić :D ale dzięki za dużo informacji, na pewno będę wracał do tego postu wiele razy
The quieter, the better.
Odpowiedz
(11-07-2015, 0:04)funf napisał(a):
(11-06-2015, 22:35)n0me napisał(a): Do skryptów startowych drugiego systemu dopisz sobie macchengera (żeby nie zapomnieć)
Polecam dopisać również automatyczną zmianę hostname, macchanger nic nie da jak hostname cały czas takie samo.

A po co zmieniać hostname?
Hostname zaproponowane przez instalatora (defaultowe) i po problemie, 90% luserów tak ma... hmm dlaczego ja też tak mam...  to nie wiem sam :P
Dla dystrubucji debiana bedzie to debian, dla Kaliego to Kali, dla ubuntu to ubuntu itd

ps.
I nawet rym mi wyszedł

ps2.
https://github.com/g0tmi1k/os-scripts/bl...li.sh#L434
--
pzdr n0me
echo b > /proc/sysrq-trigger

Odpowiedz