Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w wyborze karty Alfa
Witam! jestem nowym członkiem Waszej społeczności więc przede wszystkim chciał bym się z Wami przywitać :)
A teraz do rzeczy, szukam dobrej karty Alfa współpracującej z Kali Linux. 
Jestem nowym użytkownikiem systemu Kali, więc uczę się wszystkiego jednak na razie korzystałem z karty zintegrowanej w laptopie. Więc szału nie ma.

Zależy mi na stabilności połączenia, dużej czułości oraz zasięgu.

Na dzień dzisiejszy bawię się tylko w łamanie haseł do mojego WiFi :)        Jak opanuje to do perfekcji to będę miał szersze plany. Karta musi mi dawać możliwości wyrzucania użytkowników z WiFi, Podglądania sieci (ettercap) itd

Cena nie gra roli ale prosił bym o przedstawienie kilku opcji droższych i tańszych.
Ważne jest aby kali od razu wykrywał kartę sieciową bez instalacji sterowników! Często Kali uruchamiam z płyty lub z pendrive

Mam nadzieje że mi ktoś pomoże :)
Pozdrawiam
Odpowiedz
Witaj
Karta AWUS036NHA v3 lub v4 działa bardzo przyzwoicie pod linuxem - będzie idealna do Twoich celów.  Lepsza od niej jest AWUS036NHR (czulsza i lepiej łączy się z sieciami o słabych sygnałach), której sterownik został poprawiony w Kalim 2.0. Jednak sterownik do NHR nadal posiada pewne błędy, które częściowo utrudniają korzystanie z tej karty, a mianowicie :
- po podłaczeniu karty do USB wywala się strefa regionalna - wtedy możemy korzystać tylko z kanałów od 1-11,
- sterownik czasami się wysypuje, jednak nie jest to częsta przypadłość,

Wybór należy do Ciebie.
pozdrawiam
Odpowiedz
Najlepsza była by NHA v4 ,natomiast NHR raczej darowałbym sobie a już napewno v 1.Pod windowsem jakoś śmiga w miare przyzwoicie ale pod Kalim pokazuje nieprawdziwą siłę sygnału,beznadziejnie wstrzykuje itp.Jedynie co to ewentualnie z Reaverem pracuje nieźle.NHA v4 spełnała by myśle najbardziej twoje oczekiwania poza ewentualnym zasięgiem.Nie jest to zbyt mocna karta ale za to czuła i stabilna. 
"Patrzy na Ciebie miasto cieni, patrz jak mieni się od ich źrenic"
Odpowiedz
Co do wstrzykiwania to rzeczywiście NHR działa słabo, ale spokojnie można złamać WEP-a, czy rozłączyć klienta. Sterownik do NHR nie jest jeszcze dopracowany, ale w przypadku punktów o słabych sygnałach NHR łączy się dużo lepiej niż NHA. NHR działa bardzo dobrze z reaverem - w przypadku słabych sygnałów lepiej niż NHA. Posiadam NHR w wersji 1 i w wersji 2 - wielkich różnic pomiędzy nimi nie widzę. Wersja 2 jest troszkę czulsza od wersji 1. NHR pokazuje dużo więcej AP i klientów niż NHA. Tak jak kolega wyżej napisał NHR przekłamuje siłę sygnału.
Odpowiedz
Witam, możecie mi podać listę oficjalnych sprzedawców? szukałem na forum ale nie znalazłem niestety. Forum znam słabo ale myślę że z czasem poznam je dużo lepiej Smile
Dziękuję Wam za odpowiedzi odnośnie kart, zdecyduję się zapewne na AWUS036NHA.

ps.
Korzystam z systemu kali spolszczonego, na nim karta AWUS036NHA będzie działać normalnie?
Odpowiedz
Znalazłem taką stronę jak eurodk.pl czy to zaufaną strona?
Odpowiedz
(11-01-2015, 0:22)Assasin74 napisał(a): Korzystam z systemu kali spolszczonego, na nim karta AWUS036NHA będzie działać normalnie?

O ile dobrze pamiętam NHA działała dobrze od jądra 3.18 wzwyż. W wersji poniżej 3.18 sterownik do AR9271 miał problemy, które objawiały się błędami w wyświetlanych nazwach punktów dostępowych, klientów itp.
Odpowiedz
http://krainakomputerow.pl .U góry masz odnośnik.Od jakiegoś czasu strona jest nie czynna ale jak wejdziesz to jest informacja dla zainteresowanych towarem i telefon.To jest zaufany sklep.
Odpowiedz
Dobra, jutro zadzwonię i się popytam
Odpowiedz
Daj znać po telefonie tam, czy udało ci się załatwić.
Odpowiedz