Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lepsza karta
Wink 
Witam wszystkich forumowiczów. Myślę, że nikt się nie mnie nie obrazi jeśli poproszę o poradę w temacie karty wifi. Od ponad trzech lat jestem posiadaczem oryginalnej (wypalona kropka przy gnieździe antenowym) ALFA AWUS036H o mocy 1000 mW.

Karta sprawuje się powiedziałbym, że bardzo dobrze. Nie korzystałem z niej praktycznie w ogóle, ale ostatnio troszkę częściej zacząłem się nią interesować i jej możliwościami. Antenę niestety mam standardową - Logilinka jakiegoś chińskiego, nic specjalnego, ale i tak daje radę.

Wiadomo w miarę jedzenia apetyt rośnie tudzież mam kilka pytań do Was - na jaką kartę byście zmienili tą Alfę? Co jest lepszego i co da lepsze osiągi? Antenkę to widziałem polecacie: Horizon MINI 2,4 GHz/7 dB:

doczytałem się w kilku tematach. Co z kartą? Co można dostać lepszego? Do czego stosuje się te Bullety? Np. taki: Ubiquiti Bullet M5 Titanium?

[Obrazek: http://www.cyberbajt.pl/dat/prod/4863.jpg]

I jeszcze jedno pytanie, bo kiedyś znalazłem oprogramowanie do tych kart nieoficjalne, umożliwiało ono np. zmianę sprzętową adresu MAC i inne "ukryte" funkcje. Pytanie brzmi: zwiększał ktoś tym moc albo jakieś osiągi? Można coś poprawić programowo używając tego nieoficjalnego software'u?

Za rzeczową dyskusję z góry dziękuje i za wyrozumiałość również.
Odpowiedz
Jeśli chodzi o bulleta to m2 z open wrt. Horyzon jest dobry moc dbi zależy od "celu", tetrant tez bardzo dobrze się sprawuje Smile Jesli chodzi o open wrt na bulleta to masz możliwość wgrania programów takich jak aircrack i wiele innych. Dzięki temu masz opcje monitor mod etc.
Odpowiedz
1. Z tą kropką na Alfie to jest różnie...
2. http://wiki.bezpieka.org/index.php?title=Polecane_karty
3. Horizon Mini jest w porządku. Horizon Midi też jest fajna. Ma trochę mniejszy kąt promieniowania w pionie, ale nieco większy zysk. Coś za coś.
4. Bullety to są karty raczej wyścigowe. Wyciśniesz na nich dużo większe prędkości niż na innych kartach. Tommy kiedyś pisał o tym posta. Po wgraniu do nich oprogramowania alternatywnego możesz szaleć z programami typu aircrack.
Reaver - mój ulubiony program...
Odpowiedz
Dzięki Panowie za odpowiedzi już myślałem, że nikt się nie odezwie. Czyli Bullety to również karty wifi z tą różnicą, że uzyskują większą przepustowość, tak? Ma ktoś dokumentacje po polsku? Jakiegoś bulleta? Chętnie przeczytam. Zależy mi na tym żeby z jak największej odległości i jak najwięcej sieci potrafiła znaleźć i ewentualnie użytkować. Co zresztą pewnie każdego celem jest.

Co do karty Alfa to doczytałem na rosyjskim forum, że jak laminat wewnątrz jest zielony to jest podróbka, a jak niebieski to jest okey. Zresztą jak forum powstanie (teraz jest offline) to napiszę dokładnie z grubsza.

Korzystając z okazji, wie ktoś może co może być przyczyną tego, że podczas testowania pinu WPS przy dość dobrym sygnale sprawdza kilka kombinacji (około 0.05% całości) i przestaje po jakimś czasie działać i przechodzi do następnej metody? Mowa o Wifite.

Dzięki za pomoc.
Odpowiedz
1. Wszystko, co robisz z kartą, robisz na swoją odpowiedzialność Smile https://www.google.com/search?q=bullet+o...8&oe=utf-8
2. Wifite i wszystkie inne tego typu programy nie są idealne. Skoro za pierwszym razem nie idzie, to trzeba próbować do skutku. W niektórych routerach są też różnego rodzaju zabezpieczenia przed takimi... działaniami niepożądanymi. Niestety nie ma lekko...
Reaver - mój ulubiony program...
Odpowiedz