Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 10
Część osób na pewno już dostało taką możliwość. Część się zastanawia a reszta ma to głęboko gdzieś. Spróbowałem na jednym z posiadanych sprzętów dokonać aktualizacji – 2.5GB, poszło to nawet sprawnie. Reinstalacja ok. Ciekawy napis podczas aktualizacji, zachęcający do odpoczynku i relaksu. Faktycznie, troszkę to trwało … ale nie dałem rady się wyspać w tym czasie – około 1h.
Kolejnym krokiem była aktualizacja … domyślna. Mam nadzieję że nikt w to nie klika. M$ grzecznie informuje, że wszystko co wpiszesz oni przetworzą, przemielą, prześlą i stwierdzą czy dobrze to robisz (może troszkę przesadza, ale mimo wszystko, część danych jest przesyłana do firmy celem obróbki). Ilość tych pozycji do odznaczenia była tym razem znaczna. Postaram się wieczorem wykonać kolejną aktualizację to przygotuję ciekawy artykuł, wcześniej jednak daję tutaj temat – celem zebrania dodatkowych – Waszych opinii.
Zapraszam do dyskusji ...
Odpowiedz
Ja wczoraj postawiłem W10 na świeżo zainstalowanym W8.1. Pozwoliłem zainstalować się domyślnie, następnie wyłączyłem w ustawieniach wszystko co było w opcjach o prywatności. Póki co nawet ciekawie wygląda ten system ale zdecydowanie nie podoba mi się opcja wyświetlania w Start --> Wszystkie programy. To już chyba wolałem kafelki =/
Kto mieczem wojuje - ten często zwycięża.
Odpowiedz
ja postawilem wirtualna maszynke z windowsem 10 i po pierwszych 5 minutach mialem dosc.. nie wiem czy to kwestia sterownikow do karty graficznej, ale ikony oraz czcionka na pasku zadan byla tak okropna i pikselowata, ze jedyne co mi na mysl przychodzilo to windows 95.

a szkoda bo chcialem go zainstalowac jako dualboot zeby miec na nim pajaczka i inny soft windowsowski, bo mam problemy z łajnem.
Odpowiedz
@aki3130pl
Taki jest "ciosany" trochę. O gustach się nie dyskutuje Wink

Z pierwszych spostrzeżeń to w głównym katalogu na C: zostają dwa foldery ($Windows.~BT oraz Windows.old). Służą do możliwości powrotu do poprzedniego systemu. Ciekaw jednak jestem czy kiedy minie ten miesiąc w którym można wrócić to czy zajmowane GB przez te foldery z automatu zostaną zwolnione?
Odpowiedz
@ Anh3doX  - Folder Windows.old bez problemu można usunąć zwalniejąc miejsce na dysku ...
Reinstalacja z Windows 7  na Windows 10 u mnie trwała ok. 45 min.
Windows 10 dopiero się rozbudowuje i  np. dla mnie jeszcze ciężko to oceniać.
Na urządzeniach mobilnych sprawdza się dobrze.
Osobiście na Laptopie czy PC wolę system ikonowy od kafelowego
Microsoft powinien wprowadzić możliwość zmiany w ustawieniach z kafelek na ikonki,
sprawę poruszałem już na Windows PL , ale jakoś nikt tym się nawet nie zainteresował.
Gracze powinni być zadowoleni z dziesiątki
Odpowiedz
Pewnie, że można usunąć samodzielnie Smile Zastanawia mnie jednak to czy po upływie miesiąca, który daje nam Microsoft na powrót - czy system sam go usunie?
Odpowiedz
Za niedługo już 1 poważna poprawka do systemu ... Big Grin
Odpowiedz
Co nowego to mniejsze zużycie RAM i fajna zabawka kilka pulpitów - podobnie jak w Linuksie
Szybciej pracuje możliwe że to tylko moje wrażenia Big Grin
Odpowiedz
Wróciłem do Windows 7 , brak sterowników NVidia  
System całkiem fajny ale Microsoft troche za wolno pracuje nad sterownikami
W prawdzie  miłałem grafikę Intela, ale to za mało
Jednak trzeba poczekać jeszcze z Update do Windows 10
Odpowiedz
Wróciłem do Windows 8.1 i ... Windows 7.
Masakra ... nie dało się, obawiam się że system nie jest jeszcze gotowy jak dla mnie.
Bateria padła w godzinę - normalnie trzymała 3-4, laptop zachowywał się koszmarnie (Tośka Z935) ... a P3 jakoś działała, ale jednak chyba poczekam aż inni potestują, ja wolę pracować stabilnie ...
Odpowiedz