Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dusza routera
Witam serdecznie wszystkich Smile

Mam do was pytanie, mianowicie .. Jak mogę się dobrać do wnętrza routera Tongue bardzo mnie to Ciekawi a przyznam, ze nie mogę skleić odpowiedniego zapytania do wujka google . Podpowiecie coś ?Smile

Tak się dać chlasnąć zwykłej strzydze. Coś ty ją chciał wychędożyć?
Odpowiedz
To zależy czy jest na zatrzaski, czy może klejony.
Odpowiedz
W większości przypadków są tam 4 śrubki ... wystarczy je odkręcić.
Dla googla zapytanie to "Jak mogę się dobrać do wnętrza routera". Dużo odnośników do elektrody ...
Mi się kiedyś udało przy pomocy młotka ... fatalnie się to skończyło dla duszy ... routera.
Odpowiedz
Ehhh..muszę zapamiętać ze społeczność internetowa lubi często łapać za słówka Smile przyznam ze przez chwilę mnie to rozbawiło Smile
Moze nie dusza a mózg Smile tak lepiej ? chodzi mi o taki element routera ,który odpowiada za to jak on działa ..nie wiem jak bardziej sprecyzować...

Odpowiedz
aaaa....procesor Smile poszukaj ... "procesor w routerze"

wybacz złośliwości ... ale uwielbiamy niedoprecyzowane pytania Smile co zresztą widać.
powiedz lepiej co chcesz osiągnąć z routerem.
zainstalować inny soft, zgłębić system jaki na nic siedzi ... cokolwiek więcej ...
Odpowiedz
dokładnie to co napisałeś Smile "zgłębić system jaki na nich siedzi"

Odpowiedz
tu w ojczystym jezyku takie wprowadzenie
http://sekurak.pl/warsztat-jak-zrealizow...rzadzenia/

tutaj szukaj resztySmile
http://www.devttys0.com/
Odpowiedz
(07-13-2015, 20:45)920806 napisał(a): Ehhh..muszę zapamiętać ze społeczność internetowa lubi często łapać za słówka Smile przyznam ze przez chwilę mnie to rozbawiło Smile
Moze nie dusza a mózg Smile tak lepiej ? chodzi mi o taki element routera ,który odpowiada za to jak on działa ..nie wiem jak bardziej sprecyzować...

Społeczność nie łapie... uczy myślenia, przynajmniej się staramy Wink

A do tematu to open-wrt, tomato i pochodne mają otwarte źródła, większość softu producenta w routerach to raczej zamknięty (skompilowany) system.

Wymienione powyżej otwarte to jakby nie patrzeć unix/linux, podejrzewam że smartfona też masz na linuxie/androidzie.
Jak będziesz potrafił na linuxie zrobić router (wystarczy 2 karty sieciowe, a czasem jedna) to reszta poleci.

A jak chcesz głębiej i w miarę darmowo do nauki i poznania tajników routingu poszukaj  emulatora cisco.
Na gryzoniu sporo tego na pewno.
--
pzdr n0me
echo b > /proc/sysrq-trigger

Odpowiedz