Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki laptop do kali linux + pare innych zastosowań?
Witam. zamierzam kupić laptopa do kali linux, grafiki komputerowej i jeśli by było możliwe odpalić na nim nowego wiedźmina 3. Na wstępie mówię ze wolał bym stacjonarny komputer ale musi to być laptop. Cena 3500zł. myślałem nad http://www.x-kom.pl/p/227749-notebook-la...m-fhd.html ale czytałem że pyrit nie będzie działał na nvidi jeśli jest integra intela. Nie wiem jak oclhashcat? czy mógł by mi to ktoś to wyjaśnić i pomóc w wyborze lapka? . z góry dzęki za pomoc.
Odpowiedz
Na Twoim miejscu odpuściłbym sobie łamania czegokolwiek na laptopie, bo szkoda sprzętu. Zamiast tego w razie czego możesz poprosić kogoś innego o złamanie hasła. Groszowe sprawy, a zaoszczędzisz sporo czasu.

O ile mi się to nie przyśniło, to była stronka na której podajesz handshake'a i słownik i za kilka dolców łamią hasło w kilka minut. Pewnie ktoś poda linka.

+ Laptop za 3300zł i tylko 4gb ramu i brak SSD? Naprawdę?
you don't need to be the best... if you can find a vulnerability
Odpowiedz
1.Dysk jest hybrydowy (8gb express cache). Konfiguracja to taka przykładowa bardziej chodziło mi o karty graficzne i procesor bo na morele był ten sam w tej cenie tylko że z 8gb ram (ew. zawsze można dokupić)
2.Wolał bym to robić na laptopie bo nie mam innego sprzętu i chciałbym się tego lepiej nauczyć. Nie chce na razie korzystać z tego typu stronek bo łamaniem zajmuje się nie profesionalnie, a nie wiem czy na tym sprzęcie pójdą tablice tęczowe itp.
Odpowiedz
Lenovo sobie odpuść. Szukaj czegoś Asusa lub MSI. Do testowania sieci unikaj NVidii, tylko bierz coś z Radeonem np: R9 290X
Reaver - mój ulubiony program...
Odpowiedz
(06-09-2015, 20:43)Bysiek napisał(a): Lenovo sobie odpuść. Szukaj czegoś Asusa lub MSI. Do testowania sieci unikaj NVidii, tylko bierz coś z Radeonem np: R9 290X

czyli czegoś uniwersalnego nie znajde? (do gier, grafiki 3d, i testowania sieci?) jeśli moglibyście mi odpisać, to ile musiał bym wydać na laptopa z rozsądną konfiguracją i wydajnością podczas testowania sieci wlan. Byłbym też wdzięczny za jakiekolwiek propozycje.
Odpowiedz
netbook za 3stówki. karta wifi za pisont złotych + stary komp (lub jakaś tania konfiguracja z energooszczędnym procem za 400pln) + grafika za tysiaka do łamania hashy. (chyba że musisz grać to stacjonarka za 3k i lapek za 1.5k to lepsza opcja niż gamingowy dell za 5k np.

albo biznesowy lapek z expresscard za 1.5k + zewnętrzny zasilacz, szyna eGPU i karta za tysiaka.

Rozwiązań jest multum, ale jak chcesz coś liczyć to nie ma sensu do tego celu brać superlapka za 8k bo liczenie nie trwa tak jak granie 5h i uwalisz kompa szybciej niż myślisz. A i takiego kloca nie weźmiesz do MCdonalda czy na ławkę do parku bo po1. bateria zdechnie po 27 minutach i jest dziadostwo nie poręczne. A gdzie tam jakaś karta zewnętrzna czy coś...

Sam się zastanawiałem za długo nad tym co kupić, i zastanawiałem się co będzie na tyle uniwersalne i jednocześnie wydajne żebym nie odciął sobie jakiejś możliwości.

Ale jedynym sposobem jest odpowiedzieć sobie na pytanie co jest najważniejsze dla Ciebie, szukać kompromisu (np. egpu nie będziesz woził nie wiadomo gdzie ale pograsz na tym, i przy liczeniu nie męczysz lapka tylko samą kartę).

I jest jedna ważna rzecz którą będę powtarzał każdemu... Rób, zamiast rozkminiać najlepszą opcje bo nie ma uniwersalnych rozwiązań i nikt nie jest w stanie zdecydować za Ciebie czy wolisz grać czy hakierować sonsiadowi hasła brutforcem (czego nie polecam bo jest to nie legalne w naszym kraju Wink )

Wiem że troszkę offtopic z mojej strony, bo szukasz sprzętu a nie rady i zależy Ci na lapku mimo że inne rozwiązania mogą okazać się lepsze/wydajniejsze.

W twojej sytuacji kupił bym jakiegoś gamera i cieszył się fajnym sprzętem, a sieci można testować na wszystkim (zakładając że nie liczysz gpu ani nie mielisz słownika bo jak ktoś wcześniej powiedział, szkoda uwalić sprzętu za 5k)
Odpowiedz
Moim rozwiązaniem kilku problemów był zakup telefonu, który ma możliwość przechwycenia ciekawych informacji z WiFi (Nokia N900).
Nie dość że teraz raczej noszę tylko 1 urządzenie - telefon, laptop, backtrack i kali w jednym Wink to jeszcze da się rozmawiać przez telefon, sms'ować ... i na majle odpowiadać. Całkiem, całkiem, rozwiązanie - ale raczej nie dla wszystkich.
Po zgraniu wymaganych informacji z WiFi, dalsza obróbka leci już w inne miejsce.
Jestem raczej za sprzętem dedykowanym. Chcesz grać, kup stacjonarkę z boską grafiką i rewelacyjnym monitorem. Potrzebujesz sprzętu przenośnego - kupujesz coś lekkiego z dobrą baterią - obecnie całkiem dla mnie wystarczający jest T440 ... z 2 bateriami (10-12h zabawy) i modemem 3G. Monitor 14" i 1600x900 jest wystarczające do pracy a noszenie w plecaku nie sprawia problemów.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi. Chyba sprubuje tego egpu. Zastanawiam się czy znajde laptopa który pociągnie zewnętrznego msi radeona r9 280 2gb ddr5 128bit. Albo jeszcze myśle nad zakupem jakiegoś tabletu z windows 8 i zainstalowaniu na nim pełnego kali linuxa. Smile
Odpowiedz
Uważaj na tablety ... Smile bardzo często nie da się tam zainstalować nic poza Winzgrozą ... z uwagi na problem z BIOSem ... więc sprawdź to najpierw Smile
Też chciałem takie rozwiązanie wprowadzić, ale niestety cena wyszła nieakceptowalna ... na pełne rozwiązanie i zbyt dużo sprzętu trza nosić ze sobą.
Rozwiązanie musi spełniać pewne wymagania, które sam musisz zdefiniować ... wtedy będziesz zadowolony Smile
Odpowiedz
Dokładnie tak jak Heron napisał, musisz się zdecydować na co możesz sobie pozwolić, jaką masz granicę finansową i co jest absolutnym musem.
W tedy przybliżysz się o jakieś 90% do ostatecznego kroku, czyli wyboru komponentów.

Stacjonarkę i netbooka/fona jak heron do zabawy wyjdzie Ci taniej niż lapek dobrej klasy w miarę (do gier procek też jest ważny!!) + eGPU. w obu przypadkach zabieranie ze sobą szpeju do grania jest problematyczne (chociaż egpu łatwiej spakować niż stacjonarke).
o eGPU jest sporo na nhl.pl i polecam poczytać przed podjęciem decyzji.

Za to jak grasz i bywasz na lan party gdzie musisz brać kompa to gamingowy lapek jest musem.

Wszystko zależy Smile
Odpowiedz