Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dysk SSD
Witam
Przymierzam się do kupna dysku SSD Pata (stary laptop, ale dla dziecka jak znalazł).
Znalazłem coś takiego:
http://www.ebay.com/itm/KingSpec-PATA-ID...1504082711

czy ktoś zna tego producenta i może coś na jego temat powiedzieć?
Odpowiedz
Witam Panów/Panie ponownie
Może jednak znajdzie się ktoś, kto ma doświadczenia lub wiedzę o producencie dysków SSD Kingspec ?? Jest to zwykła chńszczyzna, czy coś lepszego? Proszę o info...
Odpowiedz
Dla mnie najważniejsza jest gwarancja ... dla dysku.
Nie kupowałbym na allegro lub ebay - z prostej przyczyny, komu to zwrócisz jak się zwali?
Przelicz koszty wysyłki oraz czas jaki będziesz bez dysku ...

Powiedzmy tak, kupując w Polsce - np. Gdańsk ... wysyłka do Katowic, kurier 17 zł, poczta 10 zł (ubezpieczenie itd.)
Dysk np. 100 zł ... +przesyłka 110 zł, fajnie tanio i wygodnie.
Ale teraz dysk przestaje działać, wysyłasz do firmy ... kurierem, aby było szybciej ... wymieniają, odsyłają ... koszty 127 zł ... oraz czas 2 tygodnie minimum Smile

To ja już powiem z doświadczenia, że Proline potrafi trzymać 'pędrajwa' 60 dni roboczych ... Wink
Ale decyzję zostawiam do podjęcia samemu. Ja bym zdalnie takiego sprzętu nie kupował ...

Cena takich dysków w komputroniku jest masakryczna. Taniej wychodzi kupić nowego laptopa ... Wink Big Grin
Odpowiedz
(04-15-2015, 8:54)Heron napisał(a): Dla mnie najważniejsza jest gwarancja ... dla dysku.
Nie kupowałbym na allegro lub ebay - z prostej przyczyny, komu to zwrócisz jak się zwali?
Przelicz koszty wysyłki oraz czas jaki będziesz bez dysku ...

Powiedzmy tak, kupując w Polsce - np. Gdańsk ... wysyłka do Katowic, kurier 17 zł, poczta 10 zł (ubezpieczenie itd.)
Dysk np. 100 zł ... +przesyłka 110 zł, fajnie tanio i wygodnie.
Ale teraz dysk przestaje działać, wysyłasz do firmy ... kurierem, aby było szybciej ... wymieniają, odsyłają ... koszty 127 zł ... oraz czas 2 tygodnie minimum Smile

To ja już powiem z doświadczenia, że Proline potrafi trzymać 'pędrajwa' 60 dni roboczych ... Wink
Ale decyzję zostawiam do podjęcia samemu. Ja bym zdalnie takiego sprzętu nie kupował ...

Cena takich dysków w komputroniku jest masakryczna. Taniej wychodzi kupić nowego laptopa ... Wink Big Grin
No właśnie, ta cena i niedogodności. Ale jako, że lapek ma być dla dziecka, więc świat się nie zawali gdy dysk padnie, ewetualnie będzie marudzenie.  Co nie oznacza, iż należy kupować coś. co od razu odmówi posłuszeństwa. 
Na nowy laptop nie mam kasy, zresztą dla moich maluchów jak na początek ten co jest wystarczy, tylko ten dysk wymienić i będzie OK.
 Dlatego też, szukam opini kogoś, kto zetknął się z dyskami tego producenta  ....Pomożecie?  ...że zacytuję "klasyka" 
Odpowiedz
ja bym wstawił zwykły mechaniczny HDD i po bólu.
IBM z hasłem biosu to nie problem.
Odpowiedz
(04-16-2015, 7:24)kordex napisał(a): ja bym wstawił zwykły mechaniczny HDD i po bólu.

Tyle, ze 7m temu wstawiłem nowy i coś mi zaczyna szwankować, więc postanowiłem "zainwestować"  w SSD  i mieć problem z głowy na jakiś czas   .... stąd me pytanie o tego producenta. Chyba, że ktoś ma namiary na jakiegoś bardziej znanego wytwórcę takich dysków tzn.SSD Pata, w przystępnej cenie?
Drugi problem, to czy brać dysk 2,5'  czy 1,8'  ? Oba wejdą do laptopa....
Odpowiedz
Morze napisz co to za laptop.
dysk 2,5' czy 1,8 to dwie różne wielkości nie można stosować je wzajemnie.
IBM z hasłem biosu to nie problem.
Odpowiedz
(04-16-2015, 8:14)kordex napisał(a): Morze napisz co to za laptop.
dysk 2,5'  czy 1,8 to dwie różne wielkości nie można stosować je wzajemnie.

Asus A6Jc ,   skoro złącze jest ATA, to czy to będzie 1,8'   czy 2,5'   to raczej  nie ma różnicy, skoro teraz mam dysk HDD 2,5' ?  Prawdaż ...?
Odpowiedz
Problemem właśnie jest łącze, bardzo mało jest dysków SSD z tym interfejsem - stąd taka cena (ja znalazłem w granicach 500 zł).
2,5" - 1,8" ma się zmieścić Smile i pasować ...
Mimo wszystko, szukałbym dysku mechanicznego ... tańszego niż SSD ale w sklepie 'pod domem' - z przynajmniej 2 letnią gwarancją.
Różnicy w prędkości za dużej nie będzie Wink łącze na to nie pozwala.
Odpowiedz
(04-16-2015, 9:17)Heron napisał(a): Problemem właśnie jest łącze, bardzo mało jest dysków SSD z tym interfejsem - stąd taka cena (ja znalazłem w granicach 500 zł).
2,5" - 1,8" ma się zmieścić Smile i pasować ...
Mimo wszystko, szukałbym dysku mechanicznego ... tańszego niż SSD ale w sklepie 'pod domem' - z przynajmniej 2 letnią gwarancją.
Różnicy w prędkości za dużej nie będzie Wink łącze na to nie pozwala.

Na prędkości mi nie zależy, chciałbym tylko, aby dysk pracował możliwie jak najdłużej bez awarii
Odpowiedz