Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pomoc w oc Pentium G3258
Witajcie, mam Pentium G3258 i wykrecilem go na 4.2ghz, chodzi dobrze, stabilnie. 

Ustawiłem napięcie 1.2v na sztywno.

Problem w tym, że jak chce wejść powyżej 4.2ghz to pojawia się blue screen o kodzie 0x000000124,  od razu przy starcie systemu. 

Temperatury są okej. 30 stopni w idle i 60 w stresie 

Płyta główna to asrock h81 pro być. Czy sekcja zasilania wytrzyma takie napięcie jak 1.2/1.3v? 
Odpowiedz
Za mało... 1.345V @4.2GHz oraz 1.385V @4.7GHz
I podkręcony procesor się testuje, bo to że idle chodzi lub w grze to nic nie znaczy, użyj OCCT lub Prime95 i 30-60 minut testu. OCCT zazwyczaj szybciej wykrywa niestabilność procesora.

Bardzo przepraszam za zwłokę ale nie zauważyłem tematu Smile
Odpowiedz
Dzięki wielkie Tommy za pomoc. Mam kolejny problem.

Wykręciłem go na 4.5ghz, napięcie 1.350 na stałe. I zero blue screenów, prime95 chodził dobrze ponad godzine, occt podobnie.

Ale zauważyłem, że mam dziwne lagi.. Na przykład klikam menu start i czekam aż się otworzy 2-3 sekundy.. Podobnie z jakąś ikonką na pulpicie.

Firefox otwierał mi się prawie minute gdy w tle leciał prime95

Sprawdziłem dysk pod kątem bad sectorów, ale jest zdrów jak ryba. Nie wiem o co kaman.

Są jakieś programy którymi mogę wykryć, że coś jest nie tak?

+ Mam jedną kość 4gb 1600mhz, włożyłem ją do slotu drugiego żeby była dalej od chłodzenia. Czy to może być przyczyną?

Ram 1600mhz, ale chodzi na 1400, bo procesor więcej nie obsługuje.
Odpowiedz
Prime95 przy testach obciąża procesor do granic możliwości. Nic dziwnego, że programy otwierały się po kilkanaście sekund...
Reaver - mój ulubiony program...
Odpowiedz
Tak, rozumiem, ale lagi występują nawet w idle.. I ewidentnie jest coś nie tak, bo wiem, że ten procesor super szybki nie jest, ale aż tak nie powinien zamulać Tongue
Odpowiedz
Może coś innego ogranicza prędkość działania komputera... np. dysk.
Ja kilka dni temu robiłem kompa dla kolegi na bazie 4790k@4.7GHz 16GB@2400MHz 980GTX a dysk był 80GB SATA 1.5Gbit Cache 8Mbit... no i instalacja Windows 8.1 trwała 2h... ale nie starczyło 450zł na WD Black a za kilka dni wypłata... więc opłaca się poczekać.
Odpowiedz
dysk ssd jest kolejnym z celów, na razie brak funduszy.. Musze jeszcze kupic monitor (pracuje na telewizorze)

apropo. polecicie mi jakiś bardzo tani, ale przyzwoity SSD? może być w okolicach 64gb.
Odpowiedz
Tani i dobry to się troszkę wyklucza ale... Goodram C40 lub Kingstone V300 są tanie i akceptowalne pod względem wydajności.
Jeżeli chcesz coś lepszego to ADATA XPG lub nawet Gold-a.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
stat4u