Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z notebookiem
Hej, mam taki problem z laptopem HP G62 b10sw. Mianowicie chodzi o to ze ekran mi sie sam wylacza. Jezeli odpalam na windowsie to po 1 rundce w lola i paru minutach siedzenia nagle pyk i czarny ekran lecz dysk jeszcze dziala... Jak odpalam na linuxie to wszystko gra nawet po calym dniu siedzenia Tongue. Juz raz wymienialem tasme termoprzewodzaca i kosztowalo mnie to 170 zl jecz po pol roku po straceniu gwarancji na naprawe wlasnie to sie dzieje. Kiedys przed naprawa to mi sie szybko hibernowal ale teraz po reinstalacji systemu nawet sie nie hibernuje. Podejrzewam ze to chlodzenie lecz nwm jak je podkrecic...(posiadam podstawke chlodzaca)

Laptop przy przegladaniu internetu ma ok 60 stopni, przy rendetowaniu svp potrafi miec 90 stopni (bardzo zuzywa mi procesor) a przy graniu 80-90 stopni.

Specyfikacje:
Intel core i5 2,66ghz m460
4Gb ram
Intel Hd Graphics
Odpowiedz
taśma termoprzewodząca - 170zł? Ale Cię ktoś w uja zrobił.

Możesz go jeszcze rozebrać i wyczyścić.
you don't need to be the best... if you can find a vulnerability
Odpowiedz
1. dzieje się na windows
2. dzieje się na linux
jeżeli 1 i 2 to ... szukaj w sprzęcie
jeśli 1 lub 2 ... szukaj w systemie

Cena niesamowita ... muszę komuś o tym powiedzieć ... aby tyle kasował.
Odpowiedz
Kij w tyłek z kasą... ale skoro masz 60C przy przeglądaniu internetu to chyba wymiana termopasty się nie powiodła.
Czas może iść do kogoś kto UCZCIWIE wymieni ci pastę czy tam termopady.

Masz dwie opcje:
1. Jeżeli rozkręcałeś już laptopa, to zrób to sam. G62 nie jest zbyt skomplikowany. Potrzebujesz: nową termopastę, 2szt. termopada 10x10mm (~3.2W/mK), izopropanol lub aceton, szmatkę z bawełny, kartę kredytową (starą), śrubokręt.
2. Jeżeli nie masz doświadczenia, oddaj to komuś kto do kogo masz zaufanie. Bo zaufanie to w tej sytuacji podstawa. Jeżeli nie masz nikogo takiego napisz do mnie pomogę... i będzie taniej niż 170zł nawet gdybyś miał słać laptopa przez pół polski Smile
Odpowiedz