Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TP-LINK WR841N Problem z zasięgiem
Witajcie mam problem z zasięgiem w routerze tp-link wr841n. Jest na nim wgrane dd-wrt, problem wcześniej nie występował.. Pojawił sie sam z siebie, nie grzebałem nic w ustawieniach rutera ani nikt inny nic nie zmienił bo hasło jest bardzo mocne i znam je tylko ja.

Na czym polega problem.. na tym, że w miejscu gdzie kiedyś normalnie był pełen zasięg wifi, teraz jest bardzo słaby i rozłącza ciągle urządzenia i jest bardzo wysoki ping.. nie ważne czy to laptop czy smartfon. Mam podłączony telewizor kablem 20m ethernet do tego rutera i nie ma żadnych problemów z internetem.. tylko z wifi

próbowałem zmienić kanał na 11 i channel width zamiast dynamic 20/40 na turbo 40mhz, i wydaje mi sie że pomogło na chwilkę ale teraz jest to samo..
w okolicy nie ma innych ruterów ani mikrofalówek albo nikogo kto by sie bawił w zasyfianie eteru, no chyba że 60 letnia sąsiadka. 

TERAZ PRZY RUTERZE STOI LAPTOP I OBOK SMARTFON, OBYDWA URZĄDZENIA MIMO ŻE SĄ Z 40CM OD RUTERA MAJĄ SIGNAL QUALITY 50%
Sory że taką czcionką ale sie musiałem upewnić że zauważycie hehe
Tutaj zdjęcia z panelu dd-wrt: [Obrazek: http://i.imgur.com/wFBnqyo.png]
a tutaj jak wygląda aktualne mieszkanie chociaż nie wiem po cholere zrobiłen ten rysunek 
[Obrazek: http://i.imgur.com/HuNN1hn.jpg]
zdarza się że nawet ten laptop który jest obok rutera rozłącza ale to rzadko.. na przykład dwa razy w ciągu całego dnia.. po prostu rozłącza z wifi i musze na nowo połączyć.. prosze o pomoc

wiem że przydały by sie jakieś logi z kernela dd-wrt albo coś ale nie wiem gdzie je moge znaleźć wiec jak co to dajcie znać
Odpowiedz
Anteny sprawne? Dokręcone prawidłowo? Gniazda od anten nie są poluzowane? Są jakieś nieprawidłowości mechaniczne?
Reaver - mój ulubiony program...
Odpowiedz
Możliwe że w okolicy pracuje urządzenie WiFi w trybie Klient lub Most
większość radiówek (Dostawca Internetu ISP) budują swoje stacje bazowe na 2.4 GHz
które emitują silne promieniowanie EIRP i to może być powodem zakłóceń
Nowoczesne Kuchenki Mikrofalowe już nie zakłócają

Proponuję zmianę lokalizacji AP

Smile
Odpowiedz
Byśku panie mój tóż to wr841n a nie wr841nd żeby anteny odkręcane były
anten nie ruszałem, tak jak były tak są, siedzą sztywno nie ma żadnych pęknięć na obudowie.
efekt poruszania antenami:
 [Obrazek: http://i.imgur.com/oQJJzkC.png]
możliwe że jakiś kabel w antenie albo drut się zepsuł?

a po chwili wskoczyło na tyle i sie utrzymuje cały czas:
 [Obrazek: http://i.imgur.com/ULFNbRJ.png]

problem w tym że nie bardzo moge zmienić położenie rutera bo mam bardzo krótki kabel wan
Odpowiedz
Mam pytania w tej sprawie:
Czy kiedyś to działało dobrze ?
Od kiedy słaby sygnał?
Odpowiedz
działało cały czas dobrze, nie było nigdy problemów

na oryginalnym sofcie chodziło średnio
na openwrt ładnie
a na ddwrt najlepiej

a słaby sygnał gdzieś od tygodnia
Odpowiedz
1. Nie pofrunął Ci czasem na ziemię ten sprzęt? Nikt nim nie rzucał? Poważnie pytam. Albo ktoś zakłóca - celowo lub nie - albo może coś z antenami. Jeśli masz inne anteny np: od Alfy to spróbuj je zamienić i sprawdź poziom sygnału.
2. A zmiana kanału pracy w routerze może pomoże? Kanał 4 to nie najlepszy pomysł. Zmień np: na 1, 6, 11 lub 13 i sprawdź. Ustaw na sztywno, nie na: Auto.
Reaver - mój ulubiony program...
Odpowiedz
Zmień ustawienie z n na b/g tylko i zobacz czy się nie poprawi.
--
pzdr n0me
echo b > /proc/sysrq-trigger

Odpowiedz
Jeszcze jedna podpowiedź:
Sprawdź czy do tego modelu można wgrać TOMATO
Polecam ten sofcik
Odpowiedz