Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kali Linux 1.0.9 instalacja AMD Catalyst [Super Easy]
Jak by ktoś nie wiedział dev-Kali nagle naprawili system i instalacja AMD Catalyst jest możliwe bez zbędnych cyrków:

Kod:
apt-get update && apt-get upgrade && apt-get dist-upgrade
apt-get install linux-headers-$(uname -r)
apt-get install fglrx-driver fglrx-atieventsd fglrx-control
apt-get install oclhashcat amd-libopencl1 amd-opencl-icd (opcjonalnie gdy chcemy używać oclHashcat-a)
apt-get install amd-opencl-icd amd-opencl-dev xinit(opcjonalnie gdy chcemy używać Pyrit-a)
reboot
aticonfig --initial

Aktualnie dostępna wersja Catalisty to 14.4 (najnowsza 14.12 Omega) oraz oclHashcat 1.31 (najnowsza 1.32)
Miło by było mieć 14.12 ponieważ wydajność +10% a oclHashcat musi być zaktualizowany bo inaczej nie odpali.
Odpowiedz
Nie chcę mieszać, ale:

1. Tutaj piszą, żeby nie używać Catalist 14.12, bo ma bugi i każą przejść na 14.9: http://hashcat.net/forum/thread-3915.html
2. Tu podobnie, ale na temat oclHashcat 1.32, że też coś jest nie tak i lepiej działać na 1.31: http://hashcat.net/forum/thread-3994.html
Reaver - mój ulubiony program...
Odpowiedz
O ile 1. mogę potwierdzić tak 2. nie bardzo bo to chyba dotyczy windows-a.
Odpowiedz
do czego służy ten clHashcat / I'm Begginer !: D
Odpowiedz
Powoduje że karta graficzna grzeje się bardziej niż normalnie i zimą nie trzeba odpalać grzejników. To takie komputerowe ogrzewanie.
Odpowiedz
Testowałem działaSmile mieszkanie ogrzane ale obawiam się rachunku za prąd...
Odpowiedz
I przy okazji mozna obiad odgrzac Smile
Odpowiedz
(04-22-2015, 15:58)K13 napisał(a): I przy okazji mozna obiad odgrzac Smile
zima przy kopaniu ktypto przy zakręconym kaloryferze przy jednej r280 miałem 18-24+ na chacie z czego 5 złoty na ogrzewanie 4 zwrotu za wykopane monety Smile
Odpowiedz
(01-23-2015, 1:13)Tommy napisał(a): Jak by ktoś nie wiedział dev-Kali nagle naprawili system i instalacja AMD Catalyst jest możliwe bez zbędnych cyrków:

Kod:
apt-get update && apt-get upgrade && apt-get dist-upgrade
apt-get install linux-headers-$(uname -r)
apt-get install fglrx-driver fglrx-atieventsd fglrx-control
apt-get install oclhashcat amd-libopencl1 amd-opencl-icd (opcjonalnie gdy chcemy używać oclHashcat-a)
apt-get install amd-opencl-icd amd-opencl-dev xinit(opcjonalnie gdy chcemy używać Pyrit-a)
reboot
aticonfig --initial

Aktualnie dostępna wersja Catalisty to 14.4 (najnowsza 14.12 Omega) oraz oclHashcat 1.31 (najnowsza 1.32)
Miło by było mieć 14.12 ponieważ wydajność +10% a oclHashcat musi być zaktualizowany bo inaczej nie odpali.
Witam to chyba juz przeszlosc
Odpowiedz
Zainstalowałem kali na dysku działa, ale po próbie skorzystania z porady wyżej, a konkretnie apt-get dist-upgrade pobrało mi coś koło 3GB danych i grub był ładnieszy . Niestety Gnome3 nie mogło zostać normalnie otwarte tylko w jakimś trybie okrojonym, do tego kilka programów testujacych nie odpalało.
Polecenie apt-get install linux-headers-$(uname -r) informowało tylko o nie możliwości wykonania, to samo z apt-get install fglrx-driver fglrx-atieventsd fglrx-control ,czy apt-get install amd-opencl-icd amd-opencl-dev xinit.
Jest jakaś skuteczna metoda aktualizacji bez straty programów itd. , jeżeli tak to z jakiego repo trzeba korzystać(najlepiej konkretne). Efekt był taki ,że zrobiłem format i zainstalowałem jeszcze raz ori bez jakigokolwiek update, działa normalnie i oby było takie coś po update.

Mam kartę RADEON HD 7770 i do niej chciałbym zainstalować stery, bo system nie jest stabilny. Jest na to metoda bez błędów opisanych wyżej ?
Odpowiedz