Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Intel AMT & Intel SM
Czy ma ktoś doświadczenie z tymi technologiami? Potrzebuję informacji jak to się sprawuje w praktyce?
Kto mieczem wojuje - ten często zwycięża.
Odpowiedz
Intel AMT masz w każdym komputerze z Intel vPro, co daje kilka ostatnich lat.
W praktyce nie ma alternatywy dla zarządzania sprzętem jeżeli platforma jest Intel-owska, działa to dobrze, szczególnie jeżeli chodzi o zarządzanie energią i ogólnie sprzętem na bazie Intel-a. Jeżeli chodzi o zdalne zarządzanie czytać RME to bym powiedział że nie jest to jakaś rewelacja, ale jeżeli obcujemy z sprzętem na bazie Intel-a to w 99% będzie on miał zainstalowane RMC/IME i ewentualne konfiguracja jest szybsza. Oczywiście AMT to nie jest coś innowacyjnego, rozwiązania w tej lub innej formie mamy od lat.

Intel SM a co to jest ? Intel SM-BUS ? Intel AppUp ? Intel Secure Managment ?
Odpowiedz
Chodziło mi o Intel Standard Manageability. Niby można to uruchomić na kompach bez vPro. Czyli bardzo ograniczony zasób informacji o sprzęcie ale jednak. I nie mogę tego obczaić. Wiem, że nie jest to innowacyjne. Karty zarządzające w serwerach są od bardzo dawna np. Smile Dostałem temat do rozkminienia w robocie o tym i muszę to później zreferować. Co nie bardzo mi się podoba ale mus to mus.
Kto mieczem wojuje - ten często zwycięża.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
stat4u