Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamiennik dla Wifisky
Witam
Posiadam Antene Wifisky panelowa coś jak w tym link

Wiem że jej realne parametry są o wiele słabsze od tych z allegro ale za taką cenę cudów nie ma. Ogólnie ładnie działa nie mam z nią problemów ale chcę kupić trochę lepszy i oczywiście żeby po używaniu nie wymagał wymiany całości na nowy. Mam tutaj kilka hotspotów są w trochę innych miejscach dlatego planuje kupić antenę dookólną która będzie zamocowana na balkonie.

Myślałem nad
Alfa AWUS036NHA v4
horizon mini 7dbi (panelową może kiedyś dokupię)
i przewód 5m

Do tego każdy horizon którego znalazłem jest na gniazdo Nż czyli albo kabel z odpowiednimi końcówkami Nż do RP-sma
albo beczka Nż do RP-sma + kabel 5m RP-sma

Nie wiem czy to wszystko ze sobą będzie działać dlatego piszę o jakąś poradę.
Odpowiedz
do horizon-a kup N do RP-SMA a nie beczkę, beczka daje straty.
Odpowiedz
Brick 
A więc
AWUS036NHA v4 + Przyłącze H155 N(M) do SMA RP(M) i horizon mini 7dbi

no chyba że macie jakieś lepsze połączenie
zwykły patyk dookolny wewnątrz budynku nie wchodzi w grę za słaby zasięg.
Wykrywam tutaj dużo zbędnych sieci a więc zakłócenia w sygnale na pewno są a do hotspotow do których się łączę dużego zasięgu nie mam

Planuję ogólnie kupić horizon mini ale też myślałem nad większymi wersjami tego czy te większe horizony o wyższym dbi mogą działać lepiej od mini?
Myślałem też czy jest sens np zawiesić takiego horizona w domu. Dach na strychu dość cienki bo chcąc nie chcąc balkon jest tylko po 1 stronie. Mój tandetny panel to nawet prosto przy ścianie postawiłem to łapał jakoś ten zasięg.

Wiadomo przetestować nie mam jak bo nie mam takiego sprzętu więc każda złota myśl się przyda Tongue a w Polsce bywam niezbyt często żeby znaleźć dobry sprzęt
Odpowiedz