Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
oszysk danych z dysku zewnętrznego
(11-01-2014, 19:50)Vixen napisał(a): Jeżeli dysk cyklicznie stuka - to niestety nie wróży temu dyskowi taniego odzysku danych. Jak możesz to nagraj głos tych stuków i wrzuć tutaj, miałem dysk seagate w prawdzie 3,5 cala a stukał podobnie (cyklicznie) - może objaw ten sam.

próbuję przesyłać nagrane dźwięki wydawane przez dysk, ale pokazuje mi że ten typ pliku nie jest obsługiwany, a niczym innym nie mogę nagrać tych dźwięków, co mam zrobić?
Odpowiedz
Znasz zip'a?
Reaver - mój ulubiony program...
Odpowiedz
(11-02-2014, 21:19)Bysiek napisał(a): Znasz zip'a?

dzięki za podpowiedż, odgłosy w załączniku

Załączone pliki
.rar   Glos00003.rar (Rozmiar: 370.36 KB / Pobrań: 20)
.rar   Glos00002.rar (Rozmiar: 319.18 KB / Pobrań: 13)
Odpowiedz
3gp... piękny format...
Po odsłuchaniu mogę stwierdzić, że dysk ładnie się tnie. Myślę, że to może być problem z głowicami, ewentualnie z którymś z silników. Tak czy inaczej, mogło nastąpić fizyczne uszkodzenie dysku, więc sprawa jest przegrana. Bez firmy odzyskującej może się nie obejść.
Odpowiedz
(11-02-2014, 21:53)Bysiek napisał(a): 3gp... piękny format...
Po odsłuchaniu mogę stwierdzić, że dysk ładnie się tnie. Myślę, że to może być problem z głowicami, ewentualnie z którymś z silników. Tak czy inaczej, mogło nastąpić fizyczne uszkodzenie dysku, więc sprawa jest przegrana. Bez firmy odzyskującej może się nie obejść.

taaak, ale dysk nigdy, nigdzie nie spadł, ani nie został uderzony,  więc skąd to mechaniczne uszkodzenie. Jest nowy, zakupiony w kwietniu 2014,  używany też nie był zbyt dużo

Czyli raczej nie ma szans ?  Czy ktoś inny na podstawie dźwięków, które dołączyłem, może potwierdzić, że to uszkodzenie mechaniczne i wymiana PCB nic nie da???  A już chciałem kupować elektronikę... 
Odpowiedz
To raczej mechaniczne uszkodzenie... będzie ciężko.
To nic że nie upadł, po prostu padł dysk i tyle, masz pecha...
--
pzdr n0me
echo b > /proc/sysrq-trigger

Odpowiedz
Jeszcze raz napiszę że być może wystarczy dać głowicę na start skoro dysk nigdzie nie spadł ani nic ciężkiego nie przeżył.

Tutaj łopatologicznie o co mi chodzi:
http://www.youtube.com/watch?v=F5Y7BniaRXg

Oczywiście nie ponoszę odpowiedzialności za uszkodzenie dysku w ten sposób, wiem że to po prostu czasem działa przy podobnych objawach.
Odpowiedz
(11-03-2014, 22:05)Gilley napisał(a): Jeszcze raz napiszę że być może wystarczy dać głowicę na start skoro dysk nigdzie nie spadł ani nic ciężkiego nie przeżył.

Tutaj łopatologicznie o co mi chodzi:
http://www.youtube.com/watch?v=F5Y7BniaRXg

Oczywiście nie ponoszę odpowiedzialności za uszkodzenie dysku w ten sposób, wiem że to po prostu czasem działa przy podobnych objawach.

Otworzyłem dysk, zrobiłem video, chciałbym je tu zamieścić i pokazać jak pracuje głowica. Może ktoś na  podstawie tego, jeszcze coś podpowie? Po odłączeniu dysku, głowica parkuje prawidłowo.
Tylko że, video nie mieści się w załączniku, ma ok. 24 MB  - ktoś, coś zasugeruje w tym temacie, aby zmieścić się w limicie? Kompresja nic nie daje. Chciałem również zamieścić 4 sekundową migawkę tego, co się dzieje z głowicą, ale mimo to pokazuje mi się komunikat, że nie mieszczę się w limicie 4,88MB . Skracać filmiku dalej nie mogę, bo nic się nie zobaczy. Co z tym fantem mam zrobić???
Odpowiedz
Znasz YouTube'a? Załóż konto, wrzuć filmik i dawaj linka.
Odpowiedz
(11-05-2014, 12:27)Bysiek napisał(a): Znasz YouTube'a? Załóż konto, wrzuć filmik i dawaj linka.

Qrna, jeszcze nigdy tam niczego nie zamieszczałem, ale to chyba będzie ten liknk: http://youtu.be/-xkKnYdV88k
potwierdź, czy zrobiłem to poprawnie pls

a tu jest trochę dłuższy filmik:  http://youtu.be/ZM7JfaPEeoQ
Odpowiedz