Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
oszysk danych z dysku zewnętrznego
Co ja mam Ci poradzic. Mozesz sprobowac sam to zrobic.

Co do ceny ... porownaj prosze ...

hxxp://www.krollontrack.pl/jak-odzyskac-dane.html

Pozniej sie zastanow ... ile zarabiasz, co warto a czego nie warto.
A gdzie masz kopie bezpieczenistwa?
Jesli miales tam wazne rzeczy ... to nie mow nam tutaj ze nie zrobiles kopii.
Odpowiedz
(10-30-2014, 19:55)Heron napisał(a): Co ja mam Ci poradzic. Mozesz sprobowac sam to zrobic.

Co do ceny ... porownaj prosze ...

hxxp://www.krollontrack.pl/jak-odzyskac-dane.html

Pozniej sie zastanow ... ile zarabiasz, co warto a czego nie warto.
A gdzie masz kopie bezpieczenistwa?
Jesli miales tam wazne rzeczy ... to nie mow nam tutaj ze nie zrobiles kopii.

Kopie to ja mam ale sprzed 3 miesięcy, wolę już nie myśleć co będzie, zaczynam szukać nowej pracy...
Odpowiedz
ale mam tu główne pytanie, czy jest możliwym odzyskać dane gdy żaden system, ani medażedr dysków nie widzi żadnej z partycji na tym dysku, ani jego jako całość ???
Odpowiedz
Jest to możliwe odbywa się to poprzez podmianę elektroniki na dysku bo dane masz zapisane na talerzach . Zepsuta elektronika nie pozwala na wykrywanie i odczyt dysku .
Pomogłem kliknij Reput
Odpowiedz
(10-30-2014, 20:54)goniec52 napisał(a): Jest to możliwe odbywa się to poprzez podmianę elektroniki na dysku bo dane masz zapisane na talerzach . Zepsuta elektronika nie pozwala na wykrywanie i odczyt dysku .

zatem jest szansa.......  a ile kosztuje taka wymiana elektroniki??
Odpowiedz
Nie wiem czy w ogóle znajdziesz takie rzeczy firmy odzyskujące dane mają swoje sposoby zamawiają elektronikę od producentów niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę . Tańszym rozwiązaniem będzie oddać dysk do firm z linków powyżej i po sprawie .
Pomogłem kliknij Reput
Odpowiedz
1. Musiałbyś mieć drugi taki sam sprawny dysk (dokładnie ten model), lutownicę, trochę odwagi i samodzielnie odzyskasz wszystkie dane.
2. Jeśli na prawdę masz nóż na gardle i trochę czasu, to możesz też poszukać takiego samego (sprawnego) modelu na Alledrogo lub innych portalach i potem patrz pkt 1.
3. Pozostaje też oddanie do specjalistycznej firmy odzyskującej dane, ale to trochę kosztuje, od 2k w górę.
Reaver - mój ulubiony program...
Odpowiedz
@kolaqs
Dzwoniles do krainykomputerow?
Pytales o cene?

Nie polecam samodzielnej wymiany elektroniki i napraw ... bez doswiadczenia bardza latwo bezpowrotnie stracic dane. Ale decyzje podejmuje kazdy sam.

Zawsze mnie zastanawia odpowiedz : za drogo
To dlaczego nie za darmo? Albo tylko za 1 zl.
Delikatnie irytujace...firmy z tego zyja, to ich praca. zastanawiam sie czy ktos tutaj pracuje za darmo? Skoro klienci by nie placili... bo po co?
Odpowiedz
Najlepiej byłoby dysk wyjąć z przejścia usb 3.0, wątpie, że jest to nierozbieralne (tj istnieje możliwość podpięcia dysku przez s-ata).
Odpowiedz
(10-31-2014, 16:56)Vixen napisał(a): Najlepiej byłoby dysk wyjąć z przejścia usb 3.0, wątpie, że jest to nierozbieralne (tj istnieje możliwość podpięcia dysku przez s-ata).

Tak, ale po jego rozebraniu okazuje się, że port usb 3 jest na płytce wielkości samego dysku 2,5'. Po jej odkręceniu okazuje się, że komunikacja dysk-ta płytka (elektronika) odywa się mikro nóżkami (od strony płytki) i gniazdem wielostykowym (od strony dysku). Zatem wymiana elektroniki wydaje się prosta, tylko skąd ją wziąść>  
model dysku to : ST1000LM025    HDD P/N: HN-M101ABB/EX2    -to są oznaczenia bezpośrednio z dysku.
Na plastykowej obudowie jest oznaczenie :     model : HX-M101TCB/G     na Allegro są takie dyski, ale jaką mam gwarancję, że oznaczenia (te na dysku, nie obudowie) będą takie same? Bo pewnie inne nie będą "pasować",  prawdaż?
Odpowiedz