Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W jakim celu są domeny w sieci i2p?
Z okazji tego, że nie ma poddziału poświęconego sieci i2p - założę temat w dziale o sieci TOR. A teraz konkretniej : W jakim celu rejestrować domeny w sieci i2p? Przecież każdy tam ma DNS'a lokalnie, czyli każdy może sobie sam przypisać domenę do adresu. Więc po co istnieją rejestratorzy witryn? Po wpisaniu witryny bezpieka.i2p ( po zarejestrowaniu - ale bez wpisania jej do naszego DNS'a) nie będzie można się dostać do niej, ponieważ przecież nie mamy wpisanego jej adresu składającego się z danej liczby znaków i cyfr oraz zakończenia pseudodomeną i2p. Potrafi mi ktoś wytłumaczyć sens rejestrowania witryn? Teraz taki przykład. Wygenerowałem sobie adres gibmsnjdgkc63wmyxfhjocjwcxrbqeeire6huvpgnub62az3ybvq.b32.i2p  i mogę się z nim połączyć. Rejestruję sobie domenę np. jablko.i2p . Tylko, że i2p używa lokalnie zapisanych adresów, więc nie wiem po co to rejestrowanie. Może ktoś to sensownie wytłumaczyć?
Odpowiedz
Ta domenta działa tylko w sieci i2p, ma to na celu ukrycie adresu serwera podającego stronę.
Odpowiedz
Nie no, tyle to sam wiem. Mi chodzi o to, w jakim celu tam rejestrować adres np. polityka.i2p , jak przecież musimy mieć to wpisane w lokalny "DNS".
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
stat4u