Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DDOSowanie "na odleglosc"
witajcie, zawsze zastanawialo mnie w jaki sposob mozna ddosowac kogos znajac jego ip.

zalozmy ze kolega gra w gre online, a ktos inny ddosuje go z innej sieci. gdyby jego router byl w zasiegu no to nie ma problemu, ale nie jest.

moglibyscie mi to wytlumaczyc? nie chce poradnika, ani nazwy programu, tylko opisu na czym to polega

wiem ze osoba ddosowania traci pakiety i ma po prostu lagi/brak internetu, ale jak to mozliwe ze mozemy ddosowac ip czyjegos komputera skoro to nie serwer ani stronka www?

w googlach znalazlem tylko cos na temat floodowania routerow ktore sa w zasiegu..

prosze o wyrozumialosc, raczkuje w tych tematach
Odpowiedz
nie ddos-uje sie po ip rutera, a po ip przydzielonym przez twojego prowidera Tongue
wejdz np. na strone http://www.mojeip.com.pl/
nie wymagana jest znajomość ip rutera Smile
najskuteczniejsze są ataki z serwerów do tego przeznaczonych... niestety wymagane jest wykupienie abonamentu... puszczasz koledze ddos-a 300mbps i po łączu Smile

Aczkolwiek nie polecam takich działań.. ktoś się uprze to i Toor Ci nie pomorze Smile
~ .... I zaprzestaną działania wasze routery,
 a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach,
 a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout....
[filos51]

Odpowiedz
ok rozumiem, ale czekam z niecierpliwoscia na wiecej Big Grin

i dziekuje milemu adminowi za przeniesienie a nie usuwanie
Odpowiedz
Mając dostęp do odpowiedniej "rurki" i maszyny można wysłać w cel odpowiednio ważące pakiety lub sporą ich ilość, co obciąża router po drugiej stronie, wtedy procesor routera i/lub łącze nie wyrabia z taka ilością pakietów, wtedy to występują lagi, o ile provider z drugiej strony nie wycina dziwnego ruchu na firewallu.
Po za tym na początek:
http://pl.wikipedia.org/wiki/DDoS
--
pzdr n0me
echo b > /proc/sysrq-trigger

Odpowiedz
a szlo by stworzyc botnet ktory by takiego biedaka ddosowal? czy potrzeba specjalny serwer?

i co to rurka? tunel?
Odpowiedz
Można i tak i tak.
Rurka - łącze o dużej przepustowości
Odpowiedz
najprościej :
musisz mieć spory upload aby czegoś takiego dokonać..
wysyłasz masę pakietów np na port 80 i jak to napisał " n0me " ubijasz ( zapychasz) maszynke ofiary..
kiedyś taki atak wykonywało sie zz kilkudziesięciu maszyn , ze względu na upload.. dziś posiadając łącze 10/10 jesteś w stanie ddos-ować kowalskiego z przeciętnym downloadem
~ .... I zaprzestaną działania wasze routery,
 a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach,
 a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout....
[filos51]

Odpowiedz
jak ocenicie moja rurke? Tongue

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Ale ta rurka musi mieć odpowiedni styk z siecią w odpowiednim miejscu, z dsl-a ani z neo tego nie zrobisz nawet mając 100/100. Z powodu tych hmm "niedogodności" ktoś wymyślił botnet.
--
pzdr n0me
echo b > /proc/sysrq-trigger

Odpowiedz
to teraz prosilbym o wytlumaczenie styku z siecia Tongue

nie mam neostrady ani dsla, taki maly, lokalny dostawca
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
stat4u