Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
oclhashcat + r9 290 + win7 = słaby wynik
ok. jakie macie wyniki w benchmarku oclhashcata 1.3 dla pierwszych 3 hashy?

U mnie kolejno dla taktowania 1220mhz GPU:
MD4
27957,9 MH/s
MD5
14202.7 MH/s
SHA1
4500.8 MH/s

jesli w tym porownaniu wyjdzie kiepsko to bede dalej szukac przyczyny ehh
Odpowiedz
U mnie oclHashcat 1.30 w ogóle nie działa mówi mi ze mam starą wersję wcześniej na takie info pomagała zmiana daty w Windowsie a teraz nic nie pomaga pokombinuję jeszcze i dam znać .
Pomogłem kliknij Reput
Odpowiedz
udalo mi sie rozwiazac problem dodajac -w 3, ciekawe ze na lapku nie bylo takiej potrzeby dodawania tej komendy, teraz na standardowych zegarach leci 181k H/s

Dziekówa za pomoc temat do zamknięcia, chociaz nie powiem ze nie czekam na wyniki bencha od goniec52

Btw aktualnie walcze z regulowaniem napiecia i taktow oraz utrzymania temp vrm ponizej 120*C, wiec aktualnie moge sie pochwalic stabilnym wynikiem 211k H/s, watpie bym sięgnał po wiecej niż 250k H/s ale poki co to taki jest moj cel czyli robić jakieś 70% tego co moze goniec zestawem 3 kart, swoja jedna Smile

Poprawka -- ten wynik 211k H/s to jakiś błąd nie udało mi się go odtworzyć na tych samych ustawieniach karty, ani plyty głownej to był jakiś dziwny boost 10% za free bez zwiekszania temperatur i co za tym idzie voltagu, w kazdym badz razie jak na razie nie umiem wyjasnic tej anomali ani jej ponownie odtworzyc a aktualny stabilny wynik to 190k H/s, i na tym zostanie poki nie dokupie radiatorka na VRM bo przy aktualnym OC leci na 110*C co ciekawe VRM2 ma temp niecale 55*C, (jak tylko schlodze sekcje zasilania to sprobuje znow zaatakowac 250k H/s ]:->

Taka wskazówka dla tych co by chcieli kupic Arctic Accelero extreme IV, dokupcie sobie od razu radiator na VRM, a jak macie zamiar grac to i na pamieci Wink ogolnie grafa r9 290 przy 1085mhz i 1.164- 1.18volt nie przekracza 70*C, wiec jak wspomnialem jedynym hamulcowym przed OC jest tylko chlodzenie VRM (w stresie 110*C a przy 128* zaczyna sie trottlling), polecam taki zestaw dla tych ktorzy leca tylko na jednej karcie i chca sobie tez czasem pograc Wink, bo z kolej chlodzenie jest tak gigantyczne ze nie ma szans wcisnac drugiej karty do PCIE jesli ma sie klasyczne rozmieszczenie slotow Wink
Odpowiedz
Udało mi się odpalić olhashcata 1.3 dopiero po usunięciu oclHashcat.restore z systemu i po zainstalowaniu najnowszych sterowników w wersji beta ale wynik był mniejszy niz na poprzedniej wersji 1.21 a kiedy jeszcze dodałem parametr -w 3 prędkość liczenia wzrosła do 380 kH/s . Później podkręciłem o 15% wszystkie karty i tym razem miałem 405 kH/s . Więc z tego morał ze najlepiej wszystko pracuje na sterownikach 14.4 i na olhashcacie 1.21 bynajmniej u mnie Smile .
.docx   Nowy Dokument programu Microsoft Word.docx (Rozmiar: 184.15 KB / Pobrań: 10)
Pomogłem kliknij Reput
Odpowiedz
ten parametr -w 3 jest dobry Big Grin teraz to ja sprawdze jak to pojdzie z 14,4 na 1.21 ;D
Odpowiedz
Z parametrem -n 160 jest jeszcze lepiej
.docx   Nowy Dokument programu Microsoft Word (2).docx (Rozmiar: 205.74 KB / Pobrań: 21)
Pomogłem kliknij Reput
Odpowiedz
u mnie oclhashcat 1.21 z sterami 14.4 i parametrem -n 160 nic nie zmienia te samo osiągi co z poprzednimi ustawieniami Smile chociaz roznica pomiedzy -w 3 a -n 160 jest jakies 5k H/s na plus dla -n 160 Wink
Odpowiedz

.docx   22.docx (Rozmiar: 168.92 KB / Pobrań: 7)   Troszkę podkręciłem karty i wynik mam dość ciekawy 471kh/s i pracuje stabilnie  przez ponad dwa dni .
Pomogłem kliknij Reput
Odpowiedz
(09-18-2014, 10:03)Czubaka napisał(a): Witam,

Mam taki problem posiadam r9 290 podkręconego do 1147mhz i pod windowsem na sterownikach 14.7 beta oclhashcat osiąga tylko 95k hash/s metodą słownikową.

Przy wyborze karty kierowałem się tą stroną http://golubev.com/gpuest.htm

W tabeli jest napisane że powinna robić ok. 146k hash/s

Więc teraz pytanie czy mam coś nie tak z grafą/sterownikami czy poprostu pod windą nie da się lepszego wyniku osiągnąć

Witam

Napisz proszę jak zainstalowałeś sterowniki do tej karty. Męczę się z tym od tygodnia.

z góry dzięki
Odpowiedz
Teraz sterowniki są najlepsze w wersji 14.9 i oclhashcat 1.36
Pomogłem kliknij Reput
Odpowiedz