Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak przekaźnik wyjściowy rozpoznaje serwer ?
Tongue 
To pytanie wierci mi myśli od dłuższego czasu - jak przekaźnik wyjściowy wie gdzie się połączyć ( do jakiego komputera) znając jego TOR'owy adres - załóżmy, że adres to http://fjm7i73mg4nwzq52.onion/nvjcv2dp6j...ewtbiaijmm . Może ktoś mi wytłumaczyć ścieżkę połączenia, jak to działa ?
Nie wiem jak w torze, ale ruch tcp/udp jest ruchem tcp/udp, więc normalnie ack syn estabilished fin.
Tylko bramę/gatewaya masz za każdym razem inną bo idziesz przez tor-a.
I do tego tak dla przypomnienia ISO/OSI.

Flagi i layery przydają się zawsze, np do dumpa Smile
--
pzdr n0me
echo b > /proc/sysrq-trigger

(08-17-2014, 12:49)n0me napisał(a): Nie wiem jak w torze, ale ruch tcp/udp jest ruchem tcp/udp, więc normalnie ack syn estabilished fin.
Tylko bramę/gatewaya masz za każdym razem inną bo idziesz przez tor-a.
I do tego tak dla przypomnienia ISO/OSI.

Flagi i layery przydają się zawsze, np do dumpa Smile

To więc jak exit node znający hostname witryny wie, gdzie się połączyć aby dostać się do danego serwera ? W sensie wpisuję adres torowy, i w zamian wyświetla mi się strona - jak exit node wie, gdzie jest ten serwer ?
hmm normalnie to dns, ale z tor-a biegły nie jestem, więc niech się wypowie ktoś inny...
--
pzdr n0me
echo b > /proc/sysrq-trigger

(08-17-2014, 17:01)n0me napisał(a): hmm normalnie to dns, ale z tor-a biegły nie jestem, więc niech się wypowie ktoś inny...

No wiadomo, normalnie... W torze nie ma dns. Znasz może osobę na tyle biegłą, że odpowiedziałaby mi na to pytanie ?