Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamiennik dla Teensy.
Witam,
zainteresowałem się ostatnio takim oto sprzętem: https://www.pjrc.com/teensy/

Można je podłączyć i zaprogramować przez Metasploita żeby połączył się z komputerem atakującego. Są jeszcze inne różne sposoby jego użycia. Ale nie o to mi chodzi. Zastanawiam się czy mogę zrobić sobie takie Teensy z części Arduino. Tak się składa że mój brat ma Arduino i kilka modułów. Tylko że (jako że JESZCZE Big Grin nie jestem elektronikiem) nie wiem z czego składa się to Teensy. Byłbym wdzięczny o napisanie jakich części potrzeba, a ja już sam dalej je znajdę Smile Ewentualnie czytałem kiedyś o przeprogramowaniu firmaware pendrive żeby odczytywany był jako urządzenie HID (myszka, klawiatura).
The quieter, the better.
Jak na ardurino, to nie wiem, ale masz na tej stronie schematy i datasheet. Przejdź się do sklepu elektronicznego i kup części, płytkę możesz w domu wytrawić, tylko musisz mieć drukarkę laserową, żelazko i chemikalia. Poszukaj czegoś o trawieniu płytek metodą termotransferu. No i musisz już tylko to polutować i sflashować (tak to się chyba pisze Smile) firmware. W tej kwestii odsyłam do googla.
Wytrawić?? Big Grin ta droga jest za trudna. Mam w domu płytkę Arduino Uno R3 i po prostu zastanawiam się czy to jest "to samo" co Teensy. Niby procek jest, RAM, EEPROM i Flash też.
The quieter, the better.
Wiesz co... myślę, że tak, z Ardurino masz jeszcze o tyle łatwiej, że masz więcej materiałów do nauki w sieci.
Ok. Znalazłem w necie opis jak zrobić z Arduino Uno urządzenie wykrywane jako HID. Jak zrobię to się pochwalę Big Grin Dzięki za odpowiedzi. Pewnie jeszcze będę miał pytania w trakcie robienia Smile
The quieter, the better.