Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kali linux na androidzie instalowanie paczek
Tu również można
może masz pomysł jak to rozwiązać...
często gdy uruchamiam linuxa na tablecie do którego podłączony jest pendrive to czasami nie moge uruchomic go bo dostaje wynik taki w terminalu
$
$ cd /udisk
$ su
# sh /data/data/com.zpwebsites.linuxonandroid/files/bootscript.sh /udisk/bt5.img
Checking loop device... FOUND
losetup: /dev/block/loop255
Error: Unable to attach image to loop device! (Image = /udisk/bt5.img)
#
czasem pomaga odczekanie, wyjęcie pendrivea, reinstalacja apek ale dziś nie pomogło mi...
ma ktos jakis pomysl?
Mam problem.
Podczas kopiowania na telefon wyskakuj błąd.
Jednak nie wiem o co chodzi, debugowanie usb włączone, a nie odłączałem telefonu podczas kopiowania.
Proszę o pomoc

Załączone pliki Miniatury

-opróżnij kosz, :)
-jest wolna pamięć na telefonie(karcie sd)? :D
-ten plik co kopiujesz to ma rozszerzenie img (dobrze rozpakowałeś)?
-masz karte microsd(tą na którą kopiujesz plik) w formacie ntfs? jak masz fat32 to nie przekopiujesz bo fat32 obsługuje max ok 4,8gb a ten plik ma powyzej 5gb
Telefon dopiero po hard resecie.
Nie mam wbudowanego slotu na kartę microsd, więc nie poszaleję.
Jest dostępne miejsce (11 GB).
Faktycznie, plik ma rozszerzenie .img i ma 5 GB. No i chyba pamięć jest w formacie FAT32, to by wszystko wyjaśniało. Musiałbym zgrać zzipowany plik na telefon i potem go rozpakować. Jest wogóle taka możliwość?
Nie bo ja kiedyś próbowałem to wiem z doświadczenia że nie rozpakujesz tego pliku na fat32 nawet rozpakowując go w komie.(rozpakuje ci 4,8gb i błąd wyskoczy ci)
---
masz 3 opcje
1nie polecam: Możesz sþróbować przekonwertować pamieć w telefonie na nfts ale ja nie radze bo może telefon jej nie odczytać mimo formatu( i pare rzeczy może nawalić lub możesz zyskać nowy przycisk do papieru z telefonu :) )
2niepewna: Możesz podłączyć przejściówką telefon do pendrive(większość tanich tabletów ma takie przejściówki może niektóre telefony też mają lub obsługują?)
3jak masz cierpliwość rozbij ten plik na 2 pliki img i odzielnie montuj tylko wtedy nie zadziała żaden program typu uniwersal linux instaler i będziesz musiał użyć skryptu bash (jak chcesz dam ci link) i lekko możesz(mogę) go zmienić by montował 2 pliki img
Mam niby taką przejsciowke. Mam za pomocą niej podłączyć pendrivea i spróbować zgrać ten .img na telefon, tak?

Nie wiem czy to ma sens ale spróbuję
zgraj plik img na pendrive (pendrive musi miec foramt ntfs)
podłacz pendrive do telefonu
w uniwersal linux instaler zrób scieżke do linuxa na pendrive
odpal go
ja u siebie w tablecie tak robiłem
Nie, takie rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje. Chcę mieć Linuxa na stałe w swojej pamięci telefonu. Chyba trzeba skorzystać z rozwiązania nr. 3. Ale to dopiero za tydzień, bo teraz jadę na wakacje.

Wczoraj jeszcze próbowałem instalować przez Linux Deploy. I kiedy wpisałem komendę sudo apt-get install kali-linux-full, zaczęły ściągać się paczki. Jednak po pewnym czasie wywaliło, z błędem widocznym na obrazku. Jednak jest to jakaś kpina, bo telefon ma dostępne 7GB więc nie wiem czemu mi wywala że nie ma wolnego miejsca na urządzeniu. Zdążyło zainstalować ettercapa i zakładkę w Kali Forensics.

Załączone pliki Miniatury

Opisz opcję nr 3