Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa klastra obliczeniowego
Witam.
Buduję klaster obliczeniowy na potrzeby testowego wykorzystania kali-linux.
Chcę się podzielić spostrzeżeniami i zachęcić do dyskusji zainteresowanych.
Temat jest w trakcie realizacji.
Stworzyłem podstawę system kali uruchamiany z pena, skrypt tworzący pxe, (http://docs.kali.org/network-install/kal...xe-install) n amaszynie z i5+4GB RAMu, do tego kilka maszynek z na bazie P43GHz 2GB RAM + BootFromLan.
Działa, instalacja przebiega bez problemu. Ale musiałem podpiąć dyski.
Docelowo chcę, żeby węzły nie miały dysków - ewentualnie zrobię ramdrive'y. Szukam minimalnej dystrybucji do wrzucenia w ram i podpięcia pod węzeł.
Muszę zamontować coś funkcjonalnie podobnego do OpenMosix'a.
Czy ktoś budował coś na podobieństwo takich eksperymentów?
Czy programy zawarte w kali można wykorzystać w strukturze równoległej, czy też trzeba będzie je przerabiać. Zakładam, że uda się strukturę uruchomić. I wtedy sam dam znać jak wypadają różnice.
Analizuję trochę literatury na temat klastrów, ale w temacie tego do czego chciałbym je wykorzystać (brute force i atak slownikowy) nic konkretnego nie znalazłem. Wiem co trzeba zrobić ale jeszcze szukam rozwiązań jak to zrobić.
Linuxowy LiveCD ma tą funkcjonalność działającą.
Myślę, że takie rozwiązanie zdecydowanie przyspieszy.
Ogólny zamysł jest taki, że kilka osób stworzy po 1 czy 2 węzłach, które będą mogły się sprzężyć przez net (ograniczenia są po stronie dostępnych łączy).
Pomysł jest rozwojowy, wszelkie sugestie mile widziane.
Namierzyłem trochę specjalistycznej dokumentacji na temat klastrów obliczeniowych. Zainteresowanym mogę podać linki.
Pozdrawiam.
eesiek
A jakie grafy wrzucasz?