Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobór sprzętu do kopania
Hej,

Czytając o krypto walutach złapałem że tak to nazwę "zajawkę" w tym temacie. I tu chciałem się was poradzić jaką "koparkę" byście polecili na początek.

Znalazłem coś takiego http://www.ebay.co.uk/itm/BITMAIN-Usb-an...3ce342420e czy kupno takiego czegoś ma w ogóle sens? Czy może coś większego?

Generalnie na razie się rozglądam i poznaje temat, więc wszelkie sugestie mile widziane Smile

Pozdrawiam
szwaja
Peny byly dobre kiedys. To wlasnie one sprawily ze kopanie BC na grafikach przestalo sie oplacac.

Powinienes tez sprecyzowac jakie coiny bedziesz kopal. Czym innym kopie sie BC i pochodne, a czym innym LC i pochodne. BC w domu dzis sie nie oplaca kopac, raczej wykupuje sie moc obliczeniowa u dostawcow ktorzy dysponuja swojego rodzaju serwerowniami asic. LC kopie sie kartami graficznymi. Tak czy inaczejj raczej nikt nie bedzie w stanie udzielic Tobie jednoznacznej odpowiedzi, puki nie sprecyzujesz co chcesz kopac, jakim sprzetem juz dysponujesz, lub ile chcesz na to przeznaczyc, ale.... tak naprawde kopac mozesz nawet procesorem i mysle ze od tego powinienes zaczac zeby "wbic sie w temat".

Pozdrawiam.
Hej,

Faktycznie mogłem bardziej sprecyzować swoje pytanie. Generalnie zastanawiam się nad Bitcoin-em, jest najpopularniejszy. Fundusze na początku ograniczone jakieś 1000 pln, tak aby zacząć i zobaczyć co i jak.

W domu mamy tylko laptopy, więc kopanie grafika odpada Sad dlatego zastanawiam się nad jakąś inna formą.

Wyprzedziłeś moje następne pytanie odnośnie wykupienia mocy obliczeniowej. Wczoraj czytałem sporo o w tym temacie. Założyłem nawet konto na CEX żeby zobaczyć co i jak. Nie ukrywam iż temat bardzo mocno mnie zaciekawił. Na razie jest to jeszcze nieco skomplikowane jednak stopniowo myślę że się wciągnę w temat.

Wracając do tematu doboru ASIC przystosowanej do domowego zaplecza jaka "koparkę" byście polecili w granicach 1000 pln w domu mam laptopa ciągle włączonego, więc mogę coś podpiąć niech się hula.
Jeszcze jedno, jeśli nie BC to jaką inną krypto walutę byście polecili?

Pozdrawiam
szwaja

Aha jeszcze jedno pomyślałem o penie z racji tego, że sporo się przemieszczam w pracy analizując treningi i przez te kilka godzin gdy pracuje na lapku pen może sobie pokopać. Net jest przez WiFi więc dostęp jest prawie wszędzie.

szwaja
Hej, czy warto inwestować w taki sprzęt? http://www.ebay.co.uk/itm/Bitcoin-ASIC-M...2590c9e8da

pozdrawiam
szwaja
Jesli chodzi o BC to obecnie nie warto inwestowac w nic co stoi w domu. Poza BC liczy sie tylko LC, a tego kopie sie grafikami, i o ile mi wiadomo nie ma jeszcze ASIC'ow nastawionych na kopanie coinow scryptowych - co oczywiscie jest dobre, bo broni drobnych kopaczy takich jak ty czy ja przed gigantami z wielka moca obliczeniowa Wink

Pozdrawiam.
Hej,

Dzięki za wyjaśnienia. Teraz już się umocniłem w swoich przemyśleniach, zastanawia mnie jaszcze jedno. Mianowicie chodzi mi o wynajmowanie mocy obliczeniowej. Skoro firma dysponuje potężną mocą obliczeniową to czemu sama nie kopie BC na własne konto?

Wracając do tematu doboru sprzętu, chyba bardziej racjonalnym będzie doinwestowanie w sprzęt z lepszą grafiką, przynajmniej będzie można pograć Tongue.

Czy ktoś z was korzysta z firm użyczających moc obliczeniową?

Dzięki za odpowiedz.

szwaja
(06-25-2014, 7:39)szwaja napisał(a): ...zastanawia mnie jaszcze jedno. Mianowicie chodzi mi o wynajmowanie mocy obliczeniowej. Skoro firma dysponuje potężną mocą obliczeniową to czemu sama nie kopie BC na własne konto?

Ryzyko ... czy to się na pewno opłaci?
Za kopanie musisz zapłacić - prąd, sprzęt ... nie zawsze się to opłaca (skala).
Ale nie masz pewności ... że nie kopią, na pewno nie robią tego oficjalnie ... za dużo później problemów.
Jak wytłumaczysz skarbówce że 'wykopałeś' 100 tyś ... dowalą ci 90% podatku ... Wink a to już środnio opłacalne.
Faktycznie biorąc po uwagę US to średnio się opłaca. Patrząc na przebieg procesu odprowadzania podatku to;
-od wynagrodzenia za pracę odtrącą nam podatek,
-od zakupu "koparki" zapłacimy podatek,
-za zużyty prąd zapłacimy podatek,
-od urobku tez podatek. Eh teraz to się przestaje całkowicie opłacać Tongue

Tak na marginesie w necie wyczytałem, że wielkie korporacje użyczające mocy obliczeniowej kontrolują 51% wydobycia BC - mam nadzieję że niczego nie pokręciłem. Czy nie uważacie że to może wpłynąć na cenę?
Na cene moze to wplynac tylko pozytywnie Wink

Pozdrawiam.
A okreśkukbys jasniej co Cie interesuje i jaki masz budżet ?