Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dowolny zROOTowany tablet - uruchamianie Linuxa z karty pamięci
Brick 
Zamierzam kupić sobie jakiś tablet, niedrogi, około 400 zł. Chciałbym móc na nim uruchamiać jakiegoś Linuxa - najlepiej Ubuntu, ale oczywiście, że bez Unity - małe szanse, żeby uciągnął, więc środowiska do wyboru to : LXDE, KDE mobile, MATE. Więc, czy istnieje taka możliwość ? Druga sprawa to takie pytanie : Czy w Androidach 4.0.4 i nowszych dodano obsługę "loop device" ( żeby uruchamiać Linuxa przez Complete Linux Installer, gdyby nie dało się uruchamiać z karty pamięci) ?
Za 400zł dostaniesz 1GB RAM a to mało na linux, niby są takie nakładki które odpalą Ubuntu dla ARM ale działa to SŁABO.
Lepiej poszukać starszego tabletu x86 i odpalić pełne Xubuntu Lubuntu itp.
(06-20-2014, 21:10)Tommy napisał(a): Za 400zł dostaniesz 1GB RAM a to mało na linux, niby są takie nakładki które odpalą Ubuntu dla ARM ale działa to SŁABO.
Lepiej poszukać starszego tabletu x86 i odpalić pełne Xubuntu Lubuntu itp.

W pewnym czasie szukałem takich tabletów, ale nie znalazłem "godnego", żeby poszedł na nim jakiś Linux. Masz jakieś pomysły/ znasz takie tablety ?
A ja tak ostatnio myslalem nad zrootowanym tel z bcmon i z jakims reavenem na andka do tego jakis aku zamkniete w szczelnym opakowaniu:-) co o tym myslicie?
(06-21-2014, 21:15)GarbatyAniol napisał(a): A ja tak ostatnio myslalem nad zrootowanym tel z bcmon i z jakims reavenem na andka do tego jakis aku zamkniete w szczelnym opakowaniu:-) co o tym myslicie?

Mi właśnie bcmon nie działa, niestety. Ogólnie chciałbym tablet z Linuxem po aircrack'a-ng, ogólnie to tablet z Linuxem a dokładniej choćby LXDE nie prezentuje się ładnie. Masz dobry pomysł, ale nie wiadomo, czy bcmon zadziała.
No wiem wiem:-) sprawdz samosunga 10.1 na nim bt podobno dobrze smiga:-) trzeba szukac tel na ktorym dziala:-)
(06-22-2014, 19:10)GarbatyAniol napisał(a): No wiem wiem:-) sprawdz samosunga 10.1 na nim bt podobno dobrze smiga:-) trzeba szukac tel na ktorym dziala:-)

Ale patrz na cenę samsunga 10.1, mi chodzi o coś realniejszego ;)
A bo ja wiem 3 lata temu dalem za niego 1600 to powinien staniec troche
Dzis do firmy przyszlo kilka "fonepad'ow" Asus'a i odrazu pomyslalem o tobie :)
Telefon i tablet w jednym. Osobiscie na produktach Asusa nigdy sie nie zawiodlem, Solidny sprzet i co ciekawe .... procesor Atom intel'a :). Stockowo ma to Androida, i powiem ze smiga jak rakieta, milion razy szybciej niz na moim Samsungu Note 3, kamerka calkiem przyzwoita... i mogl bym jeszcze troche chwalic, ale ujme to nakrucej jak mozna ;) Jestem bardzo milo zaskoczony tym sprzetem, mimo ze podszedlem do niego bardzo sceptycznie.
Mysle ze jest to cos czego szukasz ;)
Wiecej o sprzecie znajdziesz tu.

Pozdrawiam.
(06-30-2014, 23:13)shogun napisał(a): Dzis do firmy przyszlo kilka "fonepad'ow" Asus'a i odrazu pomyslalem o tobie :)
Telefon i tablet w jednym. Osobiscie na produktach Asusa nigdy sie nie zawiodlem, Solidny sprzet i co ciekawe .... procesor Atom intel'a :). Stockowo ma to Androida, i powiem ze smiga jak rakieta, milion razy szybciej niz na moim Samsungu Note 3, kamerka calkiem przyzwoita... i mogl bym jeszcze troche chwalic, ale ujme to nakrucej jak mozna ;) Jestem bardzo milo zaskoczony tym sprzetem, mimo ze podszedlem do niego bardzo sceptycznie.
Mysle ze jest to cos czego szukasz ;)
Wiecej o sprzecie znajdziesz tu.

Pozdrawiam.
No no, nie najgorszy ten... phablet :D ? W każdym razie dziękuję, poszukam sobie info jak wgrać Linuxa, może Windowsa, w końcu intel atom ;)