Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Armitage] Haily Mary - z czym to się je?
Witam
Ostatnio postaowiłem pobawic sie armitagem. Lecz tym razem nie skorzystalem z funkcji odnajdywania atakow, lecz z Haily Mary. Po raz pierwszy korzystalem z tego narzedzia. Od razu zorientowalem sie, ze Haily Mary wyszukuje i od razu uruchamia exploity na otwartych portach. Wyprobowalem to narzedzie na jednym z moich komputerow domowych. Oczywiscie, efekt byl do przewidzenia: nie zdolalem uzyskac sesji, z czego jestem zadowolony, bo dowodzi to dobrych zabezpieczen.

Teraz moje pytanie kieruje do Was: czy Haily Mary jest oplacalne do uzywania, czy moze lepiej samemu dobierac exploity na czystym metasploicie? Czy to narzedzie pozwala na sprawdzenie WSZYSTKICH exploitow zawartych w mojej aktualnej wersji metasploita na danej maszynie atakowanej?
Jak sama nazwa wskazuje atak ten uruchamia wszystkie exploty na otwarte poty wykryte. Jesli nie zalezy Ci na tym by być niewykrytym mozesz to uruchamiac. Jest to "najglosniejsza" opcja jaka ten tool posiada.
"Life would be tragic if it weren't funny."
Stephen Hawking
Tak również sądziłem. Jednak czy typowy użytkownik siedzący na windowsie, jest w stanie zauważyć to, że jego komputer jest atakowany za pomocą Hail Mary?
Zakladajac ze "typowy" uzytkownik leming nie ma pewnie zainstalowanego zadnego dodatkowego oprogramowania w stylu antywirus czy firewall to nie jest w stanie tego zauwazyc. Wydajaje mi sie ze nawet jesli ktos bardziej rozgarniety zainstalowal by mu firewalla to i tam leming nie bedzie wiedzial co znaczy wyskakujace okienko ze proba polaczenia z jakiegos IP zostala zablokowana. Ale z racji tego ze wyjatek potwierdza regule nigdy tak naprawde nie wiadomo kto siedzi "out there" po drugiej stronie szklanego ekranu.
"Life would be tragic if it weren't funny."
Stephen Hawking