Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Wasze początki" z Linuxem.
Witajcie. Jako, że jestem osobą strasznie ciekawską, to chciałbym się dowiedzieć jak wy "zaczynaliście" swoje przygody z linuxem, skąd czerpaliście wiedzę (książki,artykuły,poradniki,samouk) i jak długo już korzystacie z linuxa? Tongue

Może na początek ja.

Jestem 15 letnim amatorem(tak, zarazem gimbusem Tongue) który próbuje ogarniać powolutku linuxa.
Jako pierwszy system obrałem Ubuntu, lecz backtrack bardziej do mnie przemawiał.. Nie wiem dlaczego, być może względem kolorowego interfejsu ubuntu, backtrack wydawał mi się taki bardziej profesjonalny..

Co prawda używam go z 2 miesiące i jedyne co nauczyłem się obsługiwać to apt-get / reaver /aicrack i przeglądarkę Big Grin

Pewnie macie teraz przed oczami obraz 15 letniego grubaska który siedzi przed komputerem i próbując ukraść koledze konto w grze udaje wielkiego hakera.. Otóż tak nie jest. Co prawda jestem troszkę gruby,ale nie chcę nikomu szkodzić Tongue Choć niektórym ciężko w to uwierzyć.

No ale wiecie, nie od razu rzym zbudowano (Tak się mówiło? Big Grin)

Cholera, nie wiem czy to się nawet na offtopic nadaje.. Piszę dośc chaotycznie.. Najwyżej dostanę drugie 50% ostrzeżeń i skończę z banem Tongue Ryzyk fizyk.
Moze najpierw wez sie za szkole i pomyls o przyszlosci
1. Generalnie Garbaty prawdę mówi. Smile
2. Linuxa nie da się nauczyć w tydzień. Żeby być na prawdę dobrym, to trzeba nawet kilku lat praktyk i jakiegoś zaangażowania. Czytaj, szukaj, używaj Google, wertuj Forum. To jest skarbnica, z której możesz czerpać do woli.
3.
Cytat:Co prawda używam go z 2 miesiące i jedyne co nauczyłem się obsługiwać to apt-get / reaver /aicrack i przeglądarkę Big Grin
Pracuj, pracuj, a owoce przyjdą z pewnością niedługo.
4. Rzym Smile
Reaver - mój ulubiony program...
Dokladnie tak Rzym - nazwa wlasna
Moge sie zalozyc ze nie opanowales aircracka reavera i tegopewny jestem na 100%
Używanie aircrack, reaver, itp. to obsługa programów a nie obsługa systemu Linux.
Otwórz sobie stronę z podstawowymi komendami Linux i utwórz katalog, usuń, kopiuj, edytuj, zainstaluj, zmień konfiguracje, itd. Naucz się chodzić a dopiero później próbuj biegać.
Kto mieczem wojuje - ten często zwycięża.
GarbatyAniol, pewnie masz kalendarz Smile Mamy czerwiec, oceny na poziomie 3/4, generalnie tydzień do wystawienia ocen. W międzyczasie uczę się na prawo jazdy. Nie wiem dlaczego tyle nienawiści w Tobie w stosunku do mnie.

Mam myśleć o przyszłości? Hmm.. Masz na myśli wybranie jakiegoś kierunku? Swoją przyszłość bardzo bym chciał wiązać z informatyką, aby do tego dążyć wybieram szkole o właśnie takim kierunku.

Dzięki za każde słowa krytyki, przydadzą się.
E tam nienawisc:-) a bo ja wiem co sie w polsce dzieje ze wakacje sie zaczynaja to w sumie normalne:-)
(06-03-2014, 11:25)GarbatyAniol napisał(a): E tam nienawisc:-) a bo ja wiem co sie w polsce dzieje ze wakacje sie zaczynaja to w sumie normalne:-)

Raczej każdy go ma oczy szerogo otwarte to wie co się w Polsce dzieje.
A chłopak może jeszcze wyjść na ludzi jeśli tego chce. Wystarczą ogromne chęci i zapał, ale to nie tylko to. Umiejętne szukanie potrzebnych rzeczy i radzenie sobie to podstawa Smile
Nie zawsze możesz wszystko wiedzieć, dlatego mamy internet.
Pamiętam jakiś czas temu jak i ja zadawałem denne pytania i teraz czasami chcę to zrobić, ale jednak przychodzi mi do głowy myśl: "A może to jest na internecie? Po co się pytać i czekać na odp. jakiś czas jak mogę mieć te informacje zaraz". Google jest potężne i wiele ludzi miało te same problemy.
Wielu tu forumowiczów mówi coś typu: "Leć najpierw odrób lekcje" itp.
Niech chłopak się pyta i niech się dowiaduje. Według mnie takie patrzenie z góry, że może mu się nie udać jest w samym sobie idiotyczne.
Cenię takich ludzi co chcą poznawać, chcą się uczyć, rozwijają swoje pasje. To się liczy! Myślenie teraz o przyszłości szczegółowo jest bez sensu. Na co się teraz głównie załapiesz to i będziesz pracował. Będzie w czymś dobry to i go wezmą. Za szybko chcecie go na miejscu pracy postawić.
A co do Ciebie Marcin to google stoi otworem. Wpisuj tam frazy które Cię interesują i masz jak na tacy. Jeśli nie możesz czegoś znaleść to wtedy wal z pytaniami Smile
Tak jak ktoś wcześniej wspomniał. Ćwicz sb, kopiuj, wklejaj itd. To są podstawy. Nigdy nie zaczyna się od środka Smile
Uczony jest człowiekiem, który wie o rzeczach nieznanych innym i nie ma pojęcia o tym, co znają wszyscy.
~ Albert Einstein
Jedyny kontak z polska mam przez tel.
Bardziej mnie zastanawia co zrobi z wiedza bo zadaje dosc specyficzne pytania. A co do planowania to trzeba zaczac wczesnie chce zostac "informarykiem" wiec musi sie przylorzyc do matmy. A i tak 99% wiedzy musi zdobyc sam. K13 dal fajny link gynvael.coldwind.pl/?id=337

I ogromne znaczenie ma sila przebicia, mozesz miec zajebiste wyksztalcenie ale i tak ch... z tego jak jestes dupa:-)
Mała rada:
Lepiej używaj https://duckduckgo.com/ a nie gogle.pl. Smile