Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zabezpieczenie sieci WiFi
Witam wszystkich forumowiczów,

Długo się zastanawiałem co napisać i doszedłem do wniosku że lepiej napisać w prost.

Jestem całkowitym laikiem jeśli chodzi o system Linux, mam z nim styczność dopiero od dwóch tygodni. Zaczęło się wszystko od tego że jakieś trzy tygodnie temu ''przytrafił'' mi się włam na kompa. Jasik ''żartowniś'' wszedł na naszego laptopa i dla zabawy pozmieniał rozmiary wszystkich zdjęć. Żeby tego było mało pozmieniał hasła dostępu do paru programów.

Zrobiłem format systemu - bo to pierwsze mi przyszło na myśl, i postanowiłem sprawdzić jak zabezpieczona jest siec WiFi i własnie takie hasła podczas googlowani przyprowadziły mnie własnie Tu.

Teraz do setna sprawy, czy mogli byście mi podsunąć linka, po przestudiowani którego wzmocnił bym swoje zabezpieczenie sieci bezprzewodowej.

Przepraszam za tak banalne pytanie, ale dla nie jest to czarna magia i czyje się jak niepełnosprawny jeśli chodzi o ten temat.

Pozdrawiam

szwaja
Proponuję zacząć od tego Smile

http://zaufanatrzeciastrona.pl/post/co-h...ym-bronic/
Myślę, że w Twoim przypadku wystarczyłoby zrobienie resetu fabrycznego routera, po czym wyłączenie WPS (jest podatne na ataki. Atak na taki router idzie przeprowadzić w bardzo łatwy sposób), a następnie ustawienie MOCNEGO hasła wpa2

Choć i tak wiadomo, że dla chcącego nic trudnego, ale myślę, że padłeś ofiarą żartownisia a nie super pro hakera Tongue

Dodatkowo pomyślałbym nad antywirusem, jeśli dotychczas nie miałeś. Do tego włączenie firewalla, pozamykanie portów w routerze.

I co najważniejsze, musisz korzystać z internetu z głową. Nie wchodź na podejrzane strony, stosuj się do metody ograniczonego zaufania. Jak na drodze Tongue Jeśli znajomy wysyła Ci podejrzany plik, to możesz uruchamiać go w sandboksie lub przeskanować zanim odpalisz.

Wszystkie rzeczy tutaj możesz sobie z łatwością wygooglować. Zrób sobie kawkę, posiedź z godzinkę/dwie a gwarantuję Ci, że zyskasz kawał dobrej wiedzy (co prawda standardowej,ale od czegoś się zaczyna Big Grin)
Mam nadzieję, że choć sam nie znam się na tym super, to będę mógł pomóc chociaż w minimalnym stopniu Smile
@marcin5747 - sądząc po tym wątku http://forum.bezpieka.org/Thread-Reaver-Powtarza-piny to wcale nie takie proste jak mówisz to wps Smile

A tak poważnie to w linku który wysłałem jest wszystko czego z grubsza potrzebuje przeciętny obywatel.
(06-02-2014, 16:36)Gilley napisał(a): @marcin5747 - sądząc po tym wątku http://forum.bezpieka.org/Thread-Reaver-Powtarza-piny to wcale nie takie proste jak mówisz to wps Smile

A tak poważnie to w linku który wysłałem jest wszystko czego z grubsza potrzebuje przeciętny obywatel.

U mnie reaver działa bez zarzutu, tylko jak pisałem zdarza mu się powtarzac ten san pin 4-5 razy Tongue
Hej,

Bardzo dziękuje za Waszą pomoc. Zabieram się do czytania.

Na chwila obecna wieczorem wyłączam sieć, do tej pory zawsze była włączona i nie było żadnego problemu, aż do niedawna.
Z tego co ustaliłem sieć zabezpieczona jest kluczem WPA co jak wyczytałem zajmuje chwilę, dla osoby siedzącej w tym temacie, aby go złamać.

Zona mnie ciśnie aby przeinstalować system ponownie na win8 bo nie bardzo odpowiada jej Linux wiec przyniosłem sobie z roboty leciwego laptopa HP do testów(Compaq 6720s). Macie może jakieś pomysły jaki do niego dobrać system? Przepraszam za tyle pytań ale dopiero poznaje temat.

Poniżej Parametry;

Procesor Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T5670 1.80GHz
Pamięć 3 GB
Dysk 120 GB

Jaką dystrybucję Kali-ego byście polecili?

Pozdrawiam,
szwaja
Co oznacza pytanie: "Jaką dystrybucję Kaliego polecacie?". To Linux jest podzielony na dystrybucje a Kali Linux to jedynie jedna z nich.
Poza tym, Linux nie jest jakimś zasobożernym systemem operacyjnym (Kali pożera ok. 300 MB RAMU, z tego co się orientuję), więc możesz z taką konfiguracją komputera, wybrać taką dystrybucję, jaka Ci się żywnie podoba.

Klucz WPA to jeden z lepszych kluczy jaki dzisiaj istnieje i bynajmniej nie jesteś w stanie złamać go w sekundę (chyba że masz GPU z NASA). Chyba pomyliłeś się i chodziło Ci o klucz WEP.
Ale kali tez sie dzieli na roszaje.....

Wpa nie jest dobrym zabezpueczeniem jak by tak bylo nie mozna by przechwycic hs. Jedyna mocna i za razem slaba strona jest haslo czym bardziej nietypowe tym lepiej

Ale kali tez sie dzieli na rodzaje.....

Wpa nie jest dobrym zabezpueczeniem jak by tak bylo nie mozna by przechwycic hs. Jedyna mocna i za razem slaba strona jest haslo czym bardziej nietypowe tym lepiej.
Na jakież to rodzaje dzieli się Kali? Bo na pewno nie na dystrybucje.

WPA owszem, nie jest najlepsze, ale jest DOBRE. Zresztą, to pojęcie względne. Nie jesteś w stanie złamać go w ciągu kilku minut, tak jak WEP.
Napisałeś że WPA nie jest dobrą metodą szyfrowania, bo można przechwycić hs. Jednak, pomyśl, dlaczego na świecie są ludzie tacy jak my, testujący zabezpieczenia? Bo każdy system, ma jakąś lukę, bo człowiek nie jest w stanie przewidzieć wszystkich możliwości.
No bo nie jest dobra wszystko zalezy od hasla ale jak by polaczyc pare r9 295x to malo lokalnych sieci bylo by niedostepnych co ja mowie na jednej takiej karcie standardowe hasla padaja jak muchy. Na masztnie robiacej 20 tys hasel na sec bf 8 znakowy od 0 do 9 zajmie pare minut. Mocne gpu to podstawa:-)