Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przenozenie programów między dystrybucjami linuxa.
Czy istnieje możliwość przeniesienia danego zainstalowanego ( nie paczki deb, tar itp) programu z jednej dystrybucji linuxa na drugą (wszystkie pliki znajde poleceniem whereis ....) przy:
-2różnych dystrybucjach np z debiana na fedore
- -2różnych wersjach dystrybucji np z debiana stabilnego na niestabilnego
-2 takich samych dystrybucjach np z debiana stable na debiana stable
?
Może ma ktoś inny pomysł na hurtowe przenoszenie programów z jednej dystrybucji na drugą nie mając instalatorów?
Nie bawilem sie nigdy takim czyms, ale zazwyczaj wystarczy przeniesc katalog z ustawieniami aplikacji (najczesciej znajduje sie w katalogu domowym ukryty) i wszystko hula jak na poprzednim systemie z ktorego bylo przenoszone. Pozostaje oczywiscie zainstalowanie aplikacji, jestem bardzo ciekaw rezultatow przenoszenia o ktorym piszesz, podziel sie rezultatami.
"Life would be tragic if it weren't funny."
Stephen Hawking
Podziele sie wynikami. Tylko w tym katalogu domowym jest niewiele plików a prawie wszystkie to logi. Potestuje i wrzuce grafike opisującą moje testy (w najpóźniej nastepną sobote)
(Moja koncepcja opierała sie na tym by nie instalować programów tylko przenosić foldery z plikami programów tak jakby programy portable tworzyć :) )
tar.gz teoretycznie to źródło więc można przenosić ale osobiście nie lubię wrzucać kompilacji do distra które jest binarne....

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
stat4u