Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Serwer w tor
Bezpieka.org 
Jak postawić ( jak najprostszą metodą, bez klepania wypracowań w terminalu) serwer w sieci Tor ? Najlepiej na Windows, ponieważ w Linuxie dużo rzeczy mi nie działa, chociaż na Linuxie może być. Wiem, są takie instrukcje - ale po angielsku, albo coś nie działa, więc pomógłby ktoś ? Smile
https://www.torproject.org/docs/tor-hidd...ce.html.en - tu masz łopatologicznie opisane... Angielskiego się naucz, bo będzie ci potrzebny, ale tak w skrócie:
1. Skonfiguruj ten swój serwer www/ftp/whatever tak, żeby był osiągalny tylko z localhostu i nie udostępniał żadnych informacji o tobie. Polecam virtualkę.
2. Otwierasz torrc w vimie/notatniku/co tam masz pod ręką i szukasz linijki
Kod:
############### This section is just for location-hidden services ###
Poniżej masz wykomentowane linijki zaczynające się od "HiddenServiceDir" i "HiddenServicePort", a jak nie masz, to dopiszesz. Jak są, to of course odkomentuj. I tam ustawiasz takie żeczy jak port i katalog konfiguracyjny. Na przykład:
Kod:
HiddenServiceDir /jakiś/tam/fajny/katalog
HiddenServicePort <port, pod którym usługa ma być widoczna w torze> localhost:<port, pod którym chodzi serwer>
W tym katalogu pojawią się dwa pliki, private-key i hostname, a co w nich jest, to chyba się domyślasz. Jakby coś było niejasne, to pytaj.
(05-07-2014, 15:51)michalp2213 napisał(a): https://www.torproject.org/docs/tor-hidd...ce.html.en - tu masz łopatologicznie opisane... Angielskiego się naucz, bo będzie ci potrzebny, ale tak w skrócie:
1. Skonfiguruj ten swój serwer www/ftp/whatever tak, żeby był osiągalny tylko z localhostu i nie udostępniał żadnych informacji o tobie. Polecam virtualkę.
2. Otwierasz torrc w vimie/notatniku/co tam masz pod ręką i szukasz linijki
Kod:
############### This section is just for location-hidden services ###
Poniżej masz wykomentowane linijki zaczynające się od "HiddenServiceDir" i "HiddenServicePort", a jak nie masz, to dopiszesz. Jak są, to of course odkomentuj. I tam ustawiasz takie żeczy jak port i katalog konfiguracyjny. Na przykład:
Kod:
HiddenServiceDir /jakiś/tam/fajny/katalog
HiddenServicePort <port, pod którym usługa ma być widoczna w torze> localhost:<port, pod którym chodzi serwer>
W tym katalogu pojawią się dwa pliki, private-key i hostname, a co w nich jest, to chyba się domyślasz. Jakby coś było niejasne, to pytaj.
Więc po tym już mój serwer będzie widoczny dla innych ? :]
No tak, skonfigurować serwer mam nadzieję umiesz?
(05-07-2014, 18:03)michalp2213 napisał(a): No tak, skonfigurować serwer mam nadzieję umiesz?

Szczerze... niezbyt. Z apache tym bardziej sobie nie poradzę, więc myślę, że łatwiej mi to by poszło pod Windows - jakaś aplikacja podobna do Apache, a przekierowanie serwera do Tora przez Vidalię. Teoretycznie prościej.
Tak z ciekawości zapytam... Jeżeli nie potrafisz poruszać się w Linuksie i skonfigurować Apache (jest też pod W.) to po co Tobie serwer w Tor?
Kto mieczem wojuje - ten często zwycięża.
(05-07-2014, 18:54)Anh3doX napisał(a): Tak z ciekawości zapytam... Jeżeli nie potrafisz poruszać się w Linuksie i skonfigurować Apache (jest też pod W.) to po co Tobie serwer w Tor?

Potrafię poruszać się w Linuxie ( żadna z tego sztuka), a serwer chciałbym mieć, ponieważ nie mam publicznego IP Wink
zwie sie to WAMP
"Life would be tragic if it weren't funny."
Stephen Hawking
Z połączenia xampp + Advance OR powstało takie coś : http://4lnkign5lmb6tgtj.onion . Sam się dziwiłem, że jakoś działa - ale jak to skonfigurować ?

Więc pomoże ktoś ?