Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablet sam sie wyłącza.
Tablet ntt 207 sam sie wyłącza np przy 66%. Przy 100% naladowania leżał kilka tygodni i potem licznik pokazywał jeszcze przez pare minut 100%. Potem bardzo szybko 44% zeszły przy uruchamianiu mało wymagających aplikacji i sam sie wyłączał za kazdym razem aż do podłaczenia do ładowarki. Czy najlepszym sposobem na skalibrowanie będzie jego root i usuniecie pliku z systemu z danymi bateri? A propo ładowania lepiej jesy ładować od 0% do 100% czy od 40% do 80%? Dodam że tablet jest ładowany często całą noc i czy to jest złe dla bateri? Tablet był żadko używany i ma 2-3miesiace. W tym tablecie jest 2x 1.2ghz procesor i bateria 3000mAh. Nie da sie grać na nim bo po 2min sie wyłącza.Ale np przy czytaniu pdf szybko bateria pada po ok 1.5 h i z 100% do 0%.
Ile czasu ma tablet? Naładuj baterię na 100% i zrób jej kalibrację,wtedy będzie można powiedzieć coś więcej.

http://www.gsmmaniak.pl/195348/android-b...artfonach/

https://play.google.com/store/apps/detai...paid&hl=pl
Wiedza o tym, gdzie znaleźć informacje i jak ich używać – to tajemnica sukcesu.
Albert Einstein
Jak napisałem tablet mam od 16lutego 2014roku..
Poza tym nie mam roota ale wkrótce jak znajde sposób to go zrootuje

A naładować na 100% w sensie kiedy pokaże 100% czy całą noc? Z tego artukułu co mi dałeś wynika że to nie ma sensu ale wole zapytac.

Jutro dam znać co i jak z tabletem bo dziś nie zdąrzy sie naładować.
1. Najlepiej jest rozładować sprzęt do końca, aż po ponownym włączeniu znowu zgaśnie. Potem ładujemy wyłączony sprzęt możliwie od 0% do 100%, czyli ogólnie tyle, ile jest napisane w instrukcji, albo tak długo, aż nie będzie komunikatu, że bateria jest pełna. Ładując tablet przez całą noc możesz szybko zarżnąć baterię - no chyba, że tak napisał producent. Dotyczy to właściwie wszystkich urządzeń elektronicznych ładowalnych typu: telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, tablety, odtwarzacze MP3/MP4, itp. Podobnie z używaniem naładowanego sprzętu. Lepiej poczekać do końca, aż bateria padnie, niż doładowywać sobie np: co godzinę na zapas. Bateria długo tak nie pociągnie.
2. Jeśli sprzęt jest jeszcze na gwarancji, to wymień na inny. Nie pamiętam, ale gwarancja na akumulatory to chyba 6 miesięcy. Jeśli gwarancja minęła, to zostaje wymiana i kupno nowego akumulatora.
Reaver - mój ulubiony program...
Jest mały szczegół tablet po podłączeniu do ładowarki sam startuje to mam go odrazu wyłączyć?
Nie bardzo mam jak nową baterie włożyć bo sam go nie otworze wię chce uratować tą baterie.
Czyli po dzisiejszym krótkim 20min ładowamiu o ok 15% czyli do ok 65% odłączyłem go bo nie chce czekać 2godz na naładowanie gi. To jutro rozładuje go na maxa i 2razy spróbuje włączyć dla pewności. Po tym naładuje go 2godz do 100% i skalibruje aplikacją https://play.google.com/store/apps/detai...bateri+apk .
Czyli ładować normalnie od 0% do 100% i wtedy podziała jak najdłużej? Bo tu piszą że najlepiej od 40% do 80% http://tech.wp.pl/martykul.html?kat=130058&wid=15777451
(04-06-2014, 22:07)programistacpp napisał(a): Jest mały szczegół tablet po podłączeniu do ładowarki sam startuje to mam go odrazu wyłączyć?

Czy Ty przypadkiem nie masz wciśniętego guziczka od włączania? No chyba że ma gdzieś zwarcie,ja bym oddał go do serwisu niech go sprawdzą.
Albert Einstein
Jest chyba dobrze naładowałem na 100% wyłączony odłączyłem ładowarke i skalibrowałem kalibracja bateri.apk za pierwszym razem nie za działało za drugim wypisało bateria została skalibrowana o 8%. Po urzywaniu go dam znać za góra 2dni co dały wasze rady.
Jeszcze ostatnia sprawa jak ładować?
od 40%do 80% czy od 0% na maxa? Bo różne są opinie http://tech.wp.pl/
martykul.html?kat=130058&wid=15777451
Rozładuj do zera i potem ładowanie na maxa,nie wiem jak jest z tabletami ale z nowymi telefonami jest tak że 3 pierwsze ładowania powinny trwać 12 godzin bo w innym przypadku krótko trzymają,może i u Ciebie wina leży po tej stronie.
Albert Einstein
Typowe objawy akumulatora, jedyne co można zrobić to wymiana.
Trzeba kupić nowy i wymienić albo zrobić go z osobnych ogniw, np. z telefonów Wink
(04-08-2014, 23:51)Tommy napisał(a): Trzeba kupić nowy i wymienić albo zrobić go z osobnych ogniw, np. z telefonów Wink

To już wyższa szkoła jazdy Smile Niech spróbuję jeszcze zrobić tak jak napisałem,możliwe że coś jeszcze da radę zrobić z tą baterią.

Ps.jak nie jest uszkodzona to do zamrażarki na 24 h,potem 12 godzin w temperaturze pokojowej i 3 razy ładowanie nie odłączając ładowarki przez 12 godzin.Powinno pomóc Smile Sprawdzone i działa Tongue
Albert Einstein