Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gridseed - ASIC Scrypt
Czy to już koniec kopania na GPU?

http://zoomhash.com/collections/top-sell...ext-monday

Część osób uważa, że to przereklamowane. Część za to robi na innych forach zbiorowe zamówienia. Sama firma daje z tego co wyszukałem tylko 3 miesiące gwarancji na ten sprzęt. Trochę lipa jak na "taki super" wypas.
Kto mieczem wojuje - ten często zwycięża.
wyglada zacnie :-)
"Life would be tragic if it weren't funny."
Stephen Hawking
Obawiam się że jak by na to nie patrzeć każde rozwiązanie dedykowane jest lepsze... GPU ma inne zajęcia Smile

ps.
Wykonanie tego sprzętu troszkę kiepskawe... może dlatego 60 dni ?!
Póki co nie sądzę, żeby wyparło to GPU kopiące w scrypt. Tak jak mówisz Tommy - wykonanie trochę słabe. Filmiki "reklamujące" nie pokazują rzeczywistej prędkości kopania tylko: 0.00kh/s. I wydanie + - 1000 PLN na coś co po 2-3 miesiącach jak gwarancja się skończy padnie - to też trochę lipa.

Na Allegro też są wystawione. Jedna osoba tylko 2 tyg. temu miała to wystawione i akurat z mojego miasta. Chciałem się umówić jako potencjalny kupiec, żeby to obejrzeć najpierw. Dostałem odpowiedź odmowną z informacją, że to idzie bezpośrednio do kupującego z GB i bez zasilaczy. Więc to jest kupowanie kota w worku.
Moze to tylko mi sie tak wydaje ale rozwiazania tego typu nie sa dla osob ktore chca kupic jedna czy dwie sztuki tylko kilkadziesiat/kilkaset za jednym zamachem. Wtedy moze to przyniesc zamierzony skutek, duzo wykopac od razu i zarobic poki kurs bitcoina jest na takim a nie innym kursie. Jak zawsze sprawdza sie regula, wygrywa ten ktory moze najwiecej do zainwestowania.
Stephen Hawking
No i rozwiązaniem są cryptocoins opartę na algorytmie scrypt-adaptive-nfactor. Takim jest np. VertCoin. Główną zasadą będzie zmiana parametru N. Przez co w przypadku wyprodukowania dedyka pod scrypt (j.w. opisałem) dev zmieni N, przez co dany dedyk będzie bezużyteczny. W chwili obecnej wyprodukowanie dedykowanego chipa może i jest / będzie wykonalne ale raczej nieopłacalne.

Może zawile to opisałem. Ale podaję ciekawe wytłumaczenie w linku. Więc całość pozostaje nadal na GPU.
Od jakiegoś czasu można kupić Gridseed na allegro za około 750-900 PLN (zależy od ilości).
Jakby nie liczyć, ciężko będzie na tym zarobić :/ Przy obecnym kursie i trudności, nie licząc kosztów prądu ani wzrastającej trudności kopania, na zwrot zakupu urządzenia trzeba czekać około 8-9 miesięcy.
Myślę, że na układach ASIC pracujących w tych urządzeniach Chińczycy już dawno kopią, a dopiero kiedy trudność wzrosła puścili je oficjalnie na rynek.
W między czasie za kasę z Pre-order pracują pewnie nad o wiele bardziej wydajnymi urzadzeniami.
Oj, to wiadomo, że Chińczycy już dawno na tym jadą Smile Można to zobaczyć np. na statystykach kilku kopalni. Najwyższe hashrate mają dziwnie "żółto" brzmiące loginy.
Natomiast scrypt posiada "N" o wartości 10 (i wszystkie coiny oparte o scrypt). Zajęło trochę czasu zrobienie chipa, który podobnie jak ASIC będzie dedykowany pod to konkretne N (2^N). Dlatego waluty oparte na zmiennym N są "bronią" przeciw dedykowanym chipom. Dedykowany chip pod scrypt (N=10) będzie bezużyteczny kiedy N w kodzie waluty zmieniony zostanie np. na 11. Spadnie hashrate wyświetlany, ale poziom trudności też spadnie wyrównując straty i jednocześnie nie dopuści do wprowadzenia dedyków pod ten algorytm. Już widzę astronomiczną cenę dedykowanego chipa pod zmienne N. To będzie nieopłacalne (przynajmniej przez sporo najbliższych lat). Ale jak to zwykle bywa w technologii... Smile

@Dżejms_B - właśnie napisałem w jednym z postów wyżej, że są na Allegro Smile Ale wysyłane z GB i nie chcieli mi pokazać Sad Tongue
ale pomysl inaczej: wszystko moze zmienic chip ktory bedzie mial wartosc "N" modyfikowana na przyklad na poziomie mini BIOSU :-)
Stephen Hawking
(03-29-2014, 14:59)Anh3doX napisał(a): @Dżejms_B - właśnie napisałem w jednym z postów wyżej, że są na Allegro Smile Ale wysyłane z GB i nie chcieli mi pokazać Sad Tongue
Jest już co najmniej 3 sprzedających, którzy sprowadzili większe ilości Gridseed z UK i mają je w Polsce.