Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Risery dla GPU
Krótko...
Kupić risery do GPU z gniazdem molex TAKI czy zwykły, bez dodatkowego gniazdka pod zasilanie TAKI?

Na moje wystarczy ten bez dodatkowego zasilania ponieważ do R9 280x i tak podpinam do ich wbudowanych gniazd dodatkowe zasilanie. Ale może ma ktoś inne zdanie?
Kto mieczem wojuje - ten często zwycięża.
Zwykły, karta jest zasilana dodatkowym złączem.
To moje maleństwa. Się pochwalę Tongue

[Obrazek: http://oi57.tinypic.com/amysrn.jpg]

Ale niestety muszę risery kupić bo "przysłonięta" karta grzeje się niemiłosiernie. Próbowałem już zamienić je ze sobą, żeby upewnić się czy dany egzemplarz nie jest kopnięty i zawsze to samo. Między kartami jak rękę włożę to można palce ugotować.

Sprzętowo szału może i nie ma ale zestaw to:
MB - MSI 970A-G43
GPU - 2x MSI R9 280x
PSU - Corsair CX750M
CPU - Sempron 145 (2.8)
RAM - 2GB Goodram

Chyba wybrałem najtańsze co było Wink
Do żadnych gier nie służy więc wydaje mi się, że swoją rolę będzie spełniał. Póki co jak od wczoraj mam już dwie karty to testuję na W7 ale w tygodniu jak będzie chwila czasu to przejdę na Debiana. No i niestety to grzanie.

Thx, Tommy. Tak myślałem, że wystarczy zwykły bo zasilam to właśnie bezpośrednio na karcie. Dokupię risery i zobaczymy jak temperatura się będzie stabilizować.
Na co ci risery, kup went. 140-180mm i od góry walnij... będzie lepiej niż wszystko.
Hmm. Tam w tle widać taki wiatrak. Ale to taki zwykły. Na gorące dni to człowieka chłodzi ale tutaj nie daje rady. Risery chcę kupić żeby karty odseparować. Bo jak chodzą osobno na 100% możliwości to temp. jest koło 69 - 72 stopni. Natomiast teraz tak jak na zdjęciu to ta przykryta idzie nawet na 82 (dalej jej już nie pozwoliłem bo nie chce mieć ogniska).
Jakiś konkretny wentylator polecisz?
Noctua 140mm ale Skythe 180mm
Riser utrudni ci zadanie bo będzie trzeba robić stelaż pod karty, lepiej je przewiać, tylko went. musi mieć odpowiednie ciśnienie żeby powietrze nie stało.
Ja już to przerabiałem ale z 4-ma 7970 lub dwoma 7990.
Też tak mam tylko na MSI R9 270, dawałem nad karty wentylator od szaf rackowych, który przerabia 164,8m3/h- nic to nie pomogło. Temperatura spadła o 2-3 st. C. i obroty o 20%, ale i tak górna karta osiągała tak wysoką temperaturę, że co jakiś czas cgminer wywalał się.
Trzeba rozdzielić karty na odległość min. 10-15 cm i będzie ok.
Dzięki Tommy i Dżejms_B za porady. Przemyślę co wygodniej mi będzie zrobić. Może zrobię i risery i wentylatorki? Zobaczymy.
Porób testy, ja podczas swoich zauważyłem, że dmuchanie w grzbiety kart zakłóca trochę ich naturalny przepływ powietrza, najlepiej dmuchać na nie z dołu (na wentylatory), wtedy ich temperatura znacznie spada. Od góry zaś (od strony CPU) najlepiej wyciągać powietrze.
Co do riserów, jeżeli masz kartę z dwoma wtyczkami to bez problemu możesz mieć bez molexów. Jedna 6 pinowa wtyczka ma max. 75 W więc w takich przypadkch, przy więcej niż 2 kartach zaleca się stosować riser z molexami, żeby nie przepalić płyty.
Są też do takich zastosowań specjalne MB z dodatkowym zasilaniem PCI-E (Asus H81 BTC Pro)
Ja 7990 miałem w MSI 780A-G54 czyli taka jak autora na raiser-ach przez rok, chodziło jak złoto. Więc nie powinno być problemu.
Ale to spory problem bo trzeba mieć obudowę "testowa" albo jakąś konstrukcję a to są spore koszty, dlatego ja 4x 7970 teresowałem na dwóch went.
Tyle że nie od grzbietu/boku tylko od przodu, tam gdzie normalnie jest przód obudowy, ale moja sytuacja jest inna ponieważ ja mam oryginały AMD z chłodzeniem tunelowym.

Modele ala. Accelero słabo znoszą wiatr od boku.

Przy 4 kartach też nie miałem molex-ów, ale każda karta miał 2x6pin lub nawet 1x6 +1x8.