Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Risery dla GPU
Po prostu mam bardzo duży balkon i do tego przykryty a koparkę wstawiłem pod stół ogrodowy taki plastikowy i tam pod niego wstawiłem klimę żeby dmuchała na koparkę z klimy wyjąłem czujnik temperatury i położyłem go na płycie głównej żeby temperatura nie spadła poniżej 16 stopni i na razie działa ok zobaczę co będzie jak temperatura otoczenia wzrośnie do 35 stopni bo mój balkon latem jest bardzo nasłoneczniony jak będę miał czas wrzucę kilka fotek. Co do zabrudzeń masz rację na wentylatorach zbiera się taki osad ze szok co dwa trzy tygodnie robię serwis i czyszczę wszystko ale w planach mam to umieścić w szafie klimatyzowanej z pleksi z filtrami takimi jakie się stosuje w pochłaniaczach oparów przy kuchni .
Pomogłem kliknij Reput
Do czyszczenia wystarczy kompresorek ze sprężonym powietrzem? Bo swoje też muszę poczyścić a nie chcę rozkręcać wentylatorów, żeby gwarancji nie stracić.

BTW.
Fotka już po odseparowaniu przy pomocy risera 16x - 16x.
Podstawka to stara część od "szuflady" w których można było trzymać dodatkowe HDD. Znalało się w piwnicy i trzyma kartę na bokach a pod spodem miejsce na gniazdo i riser.

[Obrazek: http://oi60.tinypic.com/10n8289.jpg]
Kto mieczem wojuje - ten często zwycięża.
Do czyszczenia spokojnie wystarczy ale! po roku rozkręć karty i wymień pastę... jak liczysz lub kopiesz to po pół roku.
Ja stosuje MX-4, bo podobno dla GPU pasta powinna >=8 W/mK.

Jak tego nie zrobisz to twoje GPU kończą jak moje 7870 które padły w ilości 4 szt.
Póki co to one kopią. Tam chyba żadnych plomb nie ma żebym rozkręcając którąś zerwał? Może od razu zmienię pastę. Jak polecasz MX-4 to tej użyję i będę miał spokój. Ale póki co niech pochodzą bo muszę wiedzieć czy muszę oddać 3 kartę do Komputronika znów czy wreszcie dostałem sprawną sztukę Wink
Jak na śrubach nie ma nalepek to możesz robić co chcesz Smile
Ja miałem XFX-y z plombami, odesłałem na gw. bez nich i wymienili ?! Big Grin!@!
        A to obiecane fotki mojej koparki .
Pomogłem kliknij Reput
(03-24-2014, 10:48)goniec52 napisał(a): A to obiecane fotki mojej koparki .

Ładnie. Daje radę zarobić na siebie biorąc dodatkowo tyle prądu (mam na myśli klimę)? Zasilacz dostrzegłem tam 650W. Drugi masz identyczny czy na jakim innym jeszcze jedziesz?
Drugi mam XFX 750 a co do prądu mam za darmo w czynszu i dlatego postawiłem na takie rozwiazanie inaczej bym upiekł karty i nie zarobił na prąd .
Pomogłem kliknij Reput
Klimę masz w czynszu? Fajna sprawa Smile
(03-24-2014, 20:12)Anh3doX napisał(a): Klimę masz w czynszu? Fajna sprawa Smile

Nie klima tylko prąd mam w czynszu a klima prywatna kosztowała mnie tylko 60 Euro Smile
Pomogłem kliknij Reput