Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Risery dla GPU
A jak wydajność?
--
pzdr n0me
echo b > /proc/sysrq-trigger

Może tak...
Testuję na kopaniu w scrypt, na podpiętym monitorze i W7. Więc to i tak nie najlepsza konfiguracja i sposób. Karta, która jest "wolna" trzyma się na podkręconym rdzeniu do 1080 w temp. 72C. Natomiast ta obciążona też taktowaniem 1080 + monitor to leci na 75/76/77C. Więc to już mało fajnie. Podobnie jest z taktowaniem obniżonym do fabrycznie maksymalnego czyli 1050.

Nie daje mi spokoju to, że na tej samej konfiguracji ale pojedynczo i z podpiętym monitorem temp. nie przekraczała 72C. Pojedynczo temp. ok a przy dwóch kartach i odsuniętych riserem, całość w poziomie to temp. rośnie na jednej z nich. W planie mam postawić tam Debiana i zarządzać tylko zdalnie ale to dopiero jak wykombinuję jakąś konstrukcję do tego. Może wówczas bez obciążenia tej jednej karty monitorem temp. wróci do przyzwoitych norm. Jakoś mnie to niepokoi.

Mam zasilacz 750W. Wg. licznika w gniazdku bierze jakieś 660W jak pracuje.

@n0me - wydajność w sumie jest podobna.
Kto mieczem wojuje - ten często zwycięża.
Ale mi chodziło o liczenie HS-a i wydajność całości. Wink
--
pzdr n0me
echo b > /proc/sysrq-trigger

Jeżeli chodzi o obliczeniówkę (w tym kryptowaluty) to zdecydowanie lepiej zainwestować w kilka R9 270 bo te karty wyciągają 480-500kh/s przy cenie 650-700 PLN za szt.
@n0me wiem o co Ci chodzi Smile
Ale na tym jeszcze nie liczyłem. Najpierw uporam się z temperaturą a później policzę hascatem to podam wynik jak leci Smile

@Dźejms_B nie chodzi tutaj w temacie o ceny kart a o sugestię co do obniżenia temperatury. Bez jakiś wymian kart na kilka R9 270. Nawet jakbym wymienił na 4x po 270 to nic to w temacie nie zmieni. Będą to 4 karty obok siebie umiejscowione i grzejące siebie nawzajem. Nie wiem co byłoby gorsze Smile

Skoro już testuję to na kopaniu to teoretycznie może nawet moja karta osiągnąć temp. 76C przy "wydobyciu".
R9 280X, R9280XGAMING3G --> https://litecoin.info/Mining_Hardware_Comparison
Co i tak mi się nie podoba bo dla mnie to za wysoko Tongue Ja już mam taką psychozę, że procesor powinien mieć przy obciążeniu najlepiej 20C a GPU najlepiej żeby max 50C Wink
Ja mam teraz jedną obok drugiej, wpięte w PCI-e na płycie i temperatura cieplejszej nie przekracza 75st C. Z tym, że ten komp stoi w klimatyzowanej serwerowni z otwartą obudową.

Załączone pliki Miniatury

...a widzisz. Ja niestety kiszę się z konstrukcją w temperaturze pokojowej.
Jaka masz temperaturę w serwerowni ja do swojej koparki podłączyłem klimę i temperaturę na kartach mam średnią 60 stopni tylko ze u mnie temperatura otoczenia w dzień dochodzi do 22 stopni cały zestaw trzymam na balkonie . W skład koparki wchodzą jedna 6950 podkręcona dwie 7970 lekko podkręcone i jedna 7970 Matrix z wgranym biosem od R9 280 matrix .
Pomogłem kliknij Reput
Temperatura w serwerowni to 20°C, karty niestety znajdują się w zwykłej towerowej obudowie, dlatego ich temperatury są dosyć wysokie.
Dolna karta nagrzewa się do 65°C przy 1,5k rpm wentylatora ale za to górna zbiera z dolnej całe ciepłe powietrze i nie potrafi się wychłodzić do zadanej temperatury (72°C) bez podkręcania wentylatora na maxa.
Jak znajdę chwile wolnego czasu i trochę kasy to zainwestuję w dwie dodatkowe karty, risery i obudowę szkieletową.
Niestety kopanie w tej chwili nie jest zbyt dochodowym interesem. Może zimą, w domu, kiedy ciepło generowane z koparki rekompensuje częściowo koszty ogrzewania jest ok, ale latem zaczynają się problemy. W moim przypadku jest troszkę inaczej- karty kupiłem z myślą o liczeniu hashy, kopanie traktuję jako dodatkowy profit a dzięki temu, że w pracy płace bardzo mało za prąd, mogę kopać cały czas, kiedy nie używam komputera.
@goniec52
Jak rozwiązałeś kwestię wystawienia na balkon? Zastanawiałem się właśnie nad wystawieniem tego i podpięciem przez fifirifi. Masz to w jakieś szafce czy inny patent? Bo już widziałem rozwiązania typu "buda dla psa" w grafice Google. Ale jakoś mnie nie nastraja codzienne sprzątanie sprzętu z jakiś paprochów, które z powietrza by się tam osadzały.