Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Nie odnaleziono serwera" Dziwna sprawa
Siemka.
Mam dziwny problem.
Siedze sobie na yt i oglądam filmiki.
Chce sobie wejść na google i wyskakuje mi "Nie odnaleziono serwera Firefox nie może odnaleźć serwera http://www.google.com.", no to się zdziwiłem.
Później odświerzam sobie facebooka i to samo... (zamiast google.com jest facebook.com) no i myśle sobie, że może coś router sie zwalił, ale ts3 dobrze mi działa i normalnie gadam. Później chce na inny filmik na yt i to samo...
Na innych stronach mi nie blokuje (jak na razie nie zauważyłem).
Sprawdziłem plik hosts i nic.
Jeszcze pare minut temu mogłem z tych wszystkich serwisów korzystać.
Na koniec router jeszcze resnąłem, ale na marne...
Co to może być? Jak to naprawić?
Uczony jest człowiekiem, który wie o rzeczach nieznanych innym i nie ma pojęcia o tym, co znają wszyscy.
~ Albert Einstein
konsola albo cmd w windowsie
ping wp.pl
ping google.pl
ping onet.pl
Jak rozwiązuje nazwy poprawnie to otrzymasz odpowiedź, a jak nie to time out-a
Sprawdź dns-y na routerze, dodatkowo jako główny ustaw sobie 8.8.8.8 a drugi taki jak operator Ci dał
Jak dostajesz odpowiedź to reset przeglądarki, w firefoksie: pomoc -laj.> informacje pomocy technicznej -> reset
Inne przeglądarki pogóglaj.
--
pzdr n0me
echo b > /proc/sysrq-trigger

(02-14-2014, 16:51)n0me napisał(a): konsola albo cmd w windowsie
ping wp.pl
ping google.pl
ping onet.pl
Jak rozwiązuje nazwy poprawnie to otrzymasz odpowiedź, a jak nie to time out-a
Sprawdź dns-y na routerze, dodatkowo jako główny ustaw sobie 8.8.8.8 a drugi taki jak operator Ci dał
Jak dostajesz odpowiedź to reset przeglądarki, w firefoksie: pomoc -laj.> informacje pomocy technicznej -> reset
Inne przeglądarki pogóglaj.
Akurat teraz już jest ok, ale wykoczyła mi informacja, że informacje przesyłane może zobaczyć każdy z zewnątrz. Teraz tej informacji jeszcze raz nie moge znalesc.
Gdzie moge sprawdzic z tym czy każdy może patrzeć na pakiety wych. i przych. ? Jak to zrobic?
Uczony jest człowiekiem, który wie o rzeczach nieznanych innym i nie ma pojęcia o tym, co znają wszyscy.
~ Albert Einstein
Możesz poszukać w google mniej więcej jak wyglądała ta informacja i gdzie Ci się to wyświetliło?
Ta informacja wyświetliła mi się gdy w win 8 nacisnąłem zasięg wifi i po restarcie routera pojawily mi sie 2 takie same sieci. nastepnie po polaczeniu wyswietlilo sie tam na żółto napis że dane nie są szyfrowany i każdy je może zobaczyć, a pochwili wyskoczyło mi z firewalla comodo to samo.
~ Albert Einstein
Widocznie sieć wifi była OPEN, nie raz takie rzeczy się wyświetlają. Comodo pewnie zasugerowało użycie ich VPN, skąd ja to znamSmile
hmm jeśli otworzył Ci się facebook zamiast google to hmm... mi to wygląda jakby ktoś Ci się wbił na Twoją sieć i bawił się The Social Engineering Toolkit (SET) i opcją Website Attack Vectors i w pliku etter.dns pozamieniał wpisy....super skrypt by w wymyślny sposób dorwać się do czyichś loginów i haseł Smile Tak mi przyszło do głowy to bo akurat bawiłem się tym dosłownie kilka dni temu w to Smile
taa wygląda to jak dns spoof Smile
Zmień hasło do wi-fi w ruterze i hasło do logowania na ruter.
Sprawdź dnsy w ruterze, ustaw na sztywno 8.8.8.8 drugi od operatora.
Sprawdź czy dostępny jest jakiś nowy firmwere do routera, a najlepiej czy da się wgrać alternatywny soft openwrt, tomato etc.
--
pzdr n0me

DNS Server (Primary, Secondary): 194.204.152.34, 194.204.159.1
Dobrze ustawione?
@edit
A co do tego ze nie odnaleziono serwera juz nie ma jak na razie.
~ Albert Einstein
Dns-y tepsiane mogą zostać
A co do błędu to pewnie neostrada się rozpięła na chwilę, albo routerek się restartował, nie ma się co przejmować.
--
pzdr n0me