Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jak zamontować wentylator na karcie z chłodzeniem pasywnym
Posiadam karte graficzną nvida 8600gt 256ram ( http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Ta...-2878.html ) z chłodzeniem pasywnym i obudowe do komputera (zdjęcia 2 posty niżej) z boku obudowy jest wentylator wciągajacy powietrze to tyle jak na opis obudowy. Jakie chłodzenie i w którą strone wiejące dokrecić do radiatora karty graficznej? myśle nad 90mm

Załączone pliki Miniatury

Na pewno wiatrak na grafice ma wiać na radiator/w stronę radiatora na karcie. W obudowie od kompa też możesz dać wiatrak, ale tak, żeby wyciągał ciepłe powietrze ze środka i wypuszczał na mieszkanie.
Reaver - mój ulubiony program...
A wywiercić z boku jakieś otwory?
Mało tam miejsca na 2 wentylatory. Wysle moje zdj (tamte były z internetu bo mi sie komputera nie chciało otwierać) Smile

Zdjęcia z wnetrza. Nie wiem jak przykrecić wentylator do karty graficznej.

Powietrze w obudowie musi przelatywać w taki sposób, że wpada zimne, a wylatuje ciepłe. Czyli najlepiej by było, aby powietrze leciało przód -> tył (alternatywnie tył -> przód) albo prawo -> lewo (lewo -> prawo). Widzę, że w obudowie mamy do dyspozycji dwa miejsca na wiatraki: jeden z tyłu, drugi z boku z czarnym, plastikowym lejem. Ułożenie ogólnie fatalne. Z tak zamontowanymi nawet dwoma wiatrakami chłodzi się tylko tylni róg obudowy, gdzie nic nie ma.

Ja widzę takie rozwiązanie:
1. Pierwszy wiatrak obowiązkowo na bocznym panelu obudowy, tam gdzie jest ten czarny lej. Ten będzie wciągać zimne powietrze z zewnątrz. Ogólnie lejek wg mnie nie jest potrzebny do szczęścia. On skupia prąd powietrza, a ma rozdmuchiwać zimne powietrze w środku po całej obudowie, więc można go wyrzucić przez okno. Drugi wiatrak z drugiej strony obudowy. Jedyna trudność to niestety, że będzie trzeba sobie wywiercić 1 duży otwór + 4 małe na śrubki. Ten wiatrak będzie wyciągać ciepłe powietrze ze środka. Jako opcję możesz wkręcić trzeci wiatrak z tyłu obudowy. Ten będzie też wyciągać ciepłe powietrze ze środka.
2. Jak nie chce Ci się wiercić, to zdejmij w ogóle boczne panele, ale będzie brzydko wyglądać.
3. Śrubki sobie kupisz w jakimś elektroniku, albo weź z innego zestawu lub kompa.
4. Chyba na każdym wiatraku do kompa masz narysowaną strzałkę, w którą stronę ciągnie. Smile
5. Jak w środku jest mało miejsca, to możesz wiatraki zamontować na zewnątrz obudowy pod warunkiem, że wiatraki mają osłonkę, bo Ci palce poprzetrąca. Wink
6. Ostatecznym rozwiązaniem jest też zakup nowej obudowy.
dobrze tak? ten drugi wentylator wiejący do srodka to mam dodać gdzie są białe kropki?

1. Możesz dać właśnie w tym miejscu, czyli tam na dole/w rogu (trzeba będzie wyciąć otwór, bo chyba nie ma?) albo w miejscu, gdzie była tuba (albo nawet w tych dwóch miejscach). Zimne powietrze będzie wlatywać do środka, chłodzić wszystkie komponenty, ogrzewać się, unosić do góry i wylatywać przez wentylator w obudowie z tyłu i przez wentylator w zasilaczu.
2. Żeby przymocować chłodzenie do GPU, to musisz mieć radiator + wiatrak. Sam wiatrak się raczej nie przyda. Sam radiator też nie będzie chłodzić dostatecznie, jak będziesz używać OC. Smarujesz procesor od GPU pastą termoprzewodzącą, montujesz najpierw radiator na śruby jak są i na końcu mocujesz wiatrak. Tutaj też przyda się wiertarka, 4 otwory w radiatorze jak nie ma i montujemy wiatrak.
Akurat ten lejek jest potrzebny i usytuowany "nad" wentylatorem procka co by wentylator miał powietrze prosto z zewnątrz obudowy i powinien prawie że dotykać wentylatora procka Smile ten lejek jest chyba rozsuwany.

Przykręć wiatrak do śledzia pod grafiką, przepływem w górę, powietrze zabrane z dołu przez niego będzie opływało radiator grafiki i kierowało to powietrze w górę.
Nad grafiką na tylnej ścianie masz miejsce na jeszcze jeden wiatrak, możesz tam wstawić wentylator który będzie wywalał wszystko na zewnątrz.
--
pzdr n0me
echo b > /proc/sysrq-trigger

Tak.
1. Pierwszy na dole w rogu zdejmowanego panelu.
2. Drugi na tym panelu w miejscu, gdzie była tuba.
3. Trzeci na GPU.
4. Czwarty z tyłu obudowy

Powinno wystarczyć. Zwróć uwagę też na poziom hałasu każdego z wiatraków. W nocy jak jest cisza i przy otwartej obudowie może nieco hałasować. Będzie wszystkich razem 6 wiatraków, ale OC będzie bezpieczniejszy.
a moze lepiej jest wiatrak z tyłu obudowy i wentylator na tej kratce co jest białymi kropkami zaznaczone pod gpu i pod tubą czy lepiej rozwiercić pare jeszcze dziur na tej scianie w miejscu bialych kropek i wentylator na gpu przykrecic? bo 4 wentylatory to chyba przesada ale temperatury jakie komp ma 90 gpu 50cpu to przesada (gpu podczas odpoczynku 60)
1. Jak planujesz większy wentylator na tą kratkę na dole panelu, to ja bym rozwiercił i dał tyle otworów, aby powierzchnia z tymi otworami zajmowała całą powierzchnię pod przykręconym wentylatorem.
2. Wentylator na GPU też obowiązkowo, jak masz miejsce.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
stat4u