Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opłacalność wydobycia kryptowalut
Najlepiej to iść do pracy, a nie 5k confimed? nie confimed? po ile doge na giełdzie, kieeeedy ta bańka pęknie aaaa, aa ile k/hash - kurde znów spadło, karta się grzeje. Ooo rachunek za prądu WTF? 500zł?
Big Grin
a jeszcze lepiej chodzic do pracy i na boku kopac Wink Pamietaj bowiem ze przezorny zawsze ubezpieczony
"Life would be tragic if it weren't funny."
Stephen Hawking
Jakoś nie wyobrażam sobie inwestycji w koparkę będąc bezrobotnym Smile
W urzędzie pracy są kursy na koparkęTongue
jeszcze na wozek widlowy polecal bym przy okazji zrobic, jak kopanie nie wyjdzie to po tesco po magazynie bedzie mozna posmigac :-D
"Life would be tragic if it weren't funny."
Stephen Hawking
Kopać też można łopatą, ale to nie wymaga takich inwestycji w sprzęt.
Reaver - mój ulubiony program...
Mija drugi tydzień mojej zabawy w wirtualne kopanie kryptowalut.
Przez te dwa tygodnie na koparce ASIC o mocy 210 GH/s ukopałbym 0,5324 BTC czyli około 295,43 USD co przy dzisiejszym kursie USD daje 893,98 PLN a 801,98 PLN po odliczeniu kosztów prądu.
Dysponując komputerami z z GPU o łącznej mocy 3,6 kH/s ukopać można byłe przez te dwa tygodnie 18,3180 LTC (256,45 USD) czyli około 776,02 PLN lecz po odliczeniu kosztu pobranego przez kompy prądu pozostaje nam jedynie 349,22 PLN.

Na dzień dzisiejszy 4 BTC kupione 2 tygodnie temu za 10 000 PLN są warte 6 716,51 PLN a 151 LTC kupione również za 10 000 PLN warte są w tej chwili 6 396,96 PLN.
Czyli za ile dni przewidujesz całkowity zwrot kosztów za koparkę? Po odjęciu kasy za prąd.
Reaver - mój ulubiony program...
W teorii nie ma co liczyć. Realnie wychodzą zupełnie inne wyniki. Wiem jak wychodziło mi "na papierze" a jakie mam rzeczywiste i osiągi i przychody. Jest różnica. Dużo zależy od ustawień kopacza. Karta karcie nie równa i zależy też od ustawień serwera kopalnianego z którym się łączymy. Kalkulacje na kalkulatorach są zupełnie niemiarodajne dla tego typu obliczeń jak w wątku. Zwłaszcza przy coinach, które nie mają stałej nagrody za rozbicie bloku. Dodatkowo zmiany trudności, obciążenia serwerów a to wszystko wpływa na ilość generowanej waluty. BTW ja kopię tylko w scrypt.
Kto mieczem wojuje - ten często zwycięża.
(02-27-2014, 17:17)Bysiek napisał(a): Czyli za ile dni przewidujesz całkowity zwrot kosztów za koparkę? Po odjęciu kasy za prąd.

Bez uwzględnienia rosnącej trudności wydobycia, przy tym tempie sprzęt BTC zwróciłby się w sierpniu, komputery w listopadzie. Niestety wzrost trudności (szczególnie przy BTC) jest tak duży, że przeciągnie się to o kilka miesięcy w przód.

Kalkulatory, w których można to wszystko policzyć znajdziecie tutaj:

http://bitcoinwisdom.com/bitcoin/calculator
http://bitcoinwisdom.com/litecoin/calculator

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
stat4u