Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
konwertowanie kontaktów z Nokia na Android
Jakby ktoś musiał przenosić swoje kontakty z telefonu Nokia i otrzyma wiele plików kontaktów *.vcf (np przez przeciągnięcie ich z okna PC Suite do katalogu)to polecam użyć tego poradnika: http://www.techfleece.com/2013/09/13/how...r-outlook/
w celu przekonwertowania tych plików w jeden *.vcf tak aby Android łatwo go wciągnął.

Jest to najskuteczniejszy sposób jaki znam ze 100% kompletnym przeniesieniem danych.
to jest smieszna sprawa ogolnie...nokia vs android.
Kiedys mialem androida i przesiadlem sie na nokie lumie, bylo to tak. Wlozylem karte sim, wpisalem pin i nokia przywitala mnie nieskonczona iloscia mozliwosci importowania kontaktow...xbox live, linkedin, goldenline, karta sim, konto google, hotmail i Bog wie co jeszcze. Moja ksiazka telefoniczna w nokii az blyszczala. Jakis czas temu przyszedl czas by sie przesiasc z powrotem na androida, no i na pewniaka sobie mysle ze ladnie wyexportuje kontakty w nokii, albo przez bluetooth do nowego telefonu a tu bach nie moglem uwierzyc wlasnym oczom. Nokia Lumia nie udostepnia takiej mozliwosci hhhahahha serio, nachapali kontaktow do nokii zewszad ale zeby z nokii juz zabrac to nie ma bata...jazde z tym tez mialem...tak ze fajnie ze to tu dales bo moze ktos bedzie mial taka niespodzianke w przyszlosci :-)
"Life would be tragic if it weren't funny."
Stephen Hawking
kontakty z Nokia Lumia (i każdego fona z Windows Phone) możesz wyeksportować przez konto mailowe Microsoftu (np.: mojanazwa@live.com). Po skonfigurowaniu swojego maila w telefonie, Windows Phone wyśle (bez pytania ani informowania o tym fakcie) wszystkie kontakty na twoje konto mailowe.
Jak potrzebujesz je sobie wyciągnąć to używając komputera logujesz się na http://www.live.com na swoje konto pocztowe powiązane ze smartfonem i stamtąd bez problemu wyeksportujesz swoje kontaktySmile

PS: W Nokia Lumia 820 z Windows Phone 8 i to dopiero po najnowszej aktualizacji systemu, pojawiła się opcja eksportu kontaktów bezpośrednio telefonem na kartę pamięci.
Android umie importować vcf Smile
(01-24-2014, 17:02)Tommy napisał(a): Android umie importować vcf Smile

oczywiście że umie.. tylko spróbuj zaimportować 1000sztuk.. Niektóre słabsze Samsungi będą mielić 30minut po wybraniu opcji importuj wszystkie, a w Sonym musisz każdą pojedyncza sztukę wybrać z listy.
Stąd warto na komputerze zmienić sobie te 1000plików każdy z pojedynczym kontaktem( bo tak eksportuje Nokia PC Suite) w jeden plik *.vcf który zawiera wszystkie kontakty. Taki plik każdy android łyka w kilka sekund.

A niektórzy to i 2-3 tysiące kontaktów trzymają Tongue
Android 4.X ma limit do 3000 kontaktów.
Ale oficjalnie wiadomo że >1000 dostaje zadyszki.
Tak samo jak importowanie, tak potem otwieranie, przeglądanie i wyszukiwanie będzie wolne.

Nokia działa inaczej, ale nie testowałem >1000 kontaktów.
(01-24-2014, 18:02)hoseroberto napisał(a): oczywiście że umie.. tylko spróbuj zaimportować 1000sztuk.. Niektóre słabsze Samsungi będą mielić 30minut po wybraniu opcji importuj wszystkie, a w Sonym musisz każdą pojedyncza sztukę wybrać z listy.
Stąd warto na komputerze zmienić sobie te 1000plików każdy z pojedynczym kontaktem( bo tak eksportuje Nokia PC Suite) w jeden plik *.vcf który zawiera wszystkie kontakty. Taki plik każdy android łyka w kilka sekund.

Ja nawet niedawno eksportowałem kontakty w tel. Nokia C7. Zaznaczyłem wszystkie wpisy w książce, wybrałem opcje, eksport i wyeksportowało mi do jednego pliku vcf.
Import do Androida trwał kilka sekund.
(01-24-2014, 21:14)Dżejms_B napisał(a):
(01-24-2014, 18:02)hoseroberto napisał(a): oczywiście że umie.. tylko spróbuj zaimportować 1000sztuk.. Niektóre słabsze Samsungi będą mielić 30minut po wybraniu opcji importuj wszystkie, a w Sonym musisz każdą pojedyncza sztukę wybrać z listy.

Ja nawet niedawno eksportowałem kontakty w tel. Nokia C7. Zaznaczyłem wszystkie wpisy w książce, wybrałem opcje, eksport i wyeksportowało mi do jednego pliku vcf.
Import do Androida trwał kilka sekund.

z symbianów nokia nie ma problemu bo to nawet blutem przejdą kontakty Smile
symbian...ach az by sie chcialo powrotu tych czasow, Nokia E52 wg mnie najlepszy telefon jaki kiedykolwiek powstal :-)
"Life would be tragic if it weren't funny."
Stephen Hawking
Raczej nie E52 były całe serie z fabrycznymi bug-ami. Ale telefon zacny.
Najlepsza to była nokia 6310i.
--
pzdr n0me
echo b > /proc/sysrq-trigger