Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasilanie dla 4 GPU
Czyli ten zasilacz nie będzie odpowiedni Sad
Kto mieczem wojuje - ten często zwycięża.
Różnica pomiędzy pci-e 6 pin a pci-e 8 pin to dwie dodatkowe masy wg. manuala z Cooler_Master

możesz zrobić szczegółowe zestawienie twojej maszyny ?
MSI R9 280x mają dwa gniazda 6 i 8 pinowe. Z tego co wiem to chyba oba muszą być podłączone.

Maszynka ma się składać z:
4x MSI R9 280x
1x Gigabyte GA-990FXA-UD3 http://www.komputronik.pl/product/129950...A_UD3.html
1x Athlon II http://www.komputronik.pl/product/186299...2_BOX.html
+ 2GB RAM
+ 2 zasilacze

Płytka, RAM i procesor to miało być z serii najtańszych.
Ale zacząłem się zastanawiać czy nie zmienić planów na 3x GPU na jednej płytce i tutaj pytanie czy 1 zasilacz 1000W by wystarczył? --> http://www.darmacz.pl/index.php?main_pag...ts_id=5591
Przyglądnij się zdjęciu MSI_R9_280 zauważ że na płytce PCB są dwa pulka lutownicze na gniazdo 8 pin

zobacz jeszcze rozpiskę
PCI-e 8 pin
Piękny zestawik ale coś może tu nie pasować... chociaż na upartego może i wepchniesz procesor FM2 do socketu AM3+ tylko nie wiem czy bez młotka i śrubokręta się obejdzie.

Do tego zestawu łatwiej będzie ci wsadzić:
Wersja ekonomiczna Phenom II X4 840 (ta płyta odblokuje mu L3 i będzie Phenom II 955 X4)
Mniej ekonomiczna:
Phenom II 965 lub lepiej 960T
Jeszcze mniej ekonomiczna ale dobra
Phenom II 1090T lub 1100T
Słaba, ale najtańsza jeżeli chcesz FX-a
FX-4100
Dobra, bo to najtańsza Visher-a
FX-6300
Nie polecam FX-8XXX bo są za ciepłe do ciągłej pracy.
Nie chodziło mi konkretnie o te moduły, które przedstawiłem tylko coś koło tego.
Generalnie chodzi o to, że osprzęt do kart raczej chciałem dobrać jak to Tommy ładnie nazwał "ekonomicznie" Smile I swoją drogą Tommy dzięki za dopasowanie paru zestawów, przyda się na 100%.

@krzysiu77
Wg. tego co zamieściłeś wygląda na to, że wystarczy do karty podpiąć pod 8 pin złącze.
Te dwa dodatkowe pin-y i tak są mostkowane, nawet w super wypasionych zasilaczach.
Ja mam kartę która ma 4pin-y a mimo to po podłączeniu 2x6pin działa bez zająknięcia.
Już się pogubiłem. Więc będę musiał podpiąć do obu gniazd na jednej karcie czy wystarczy do jednego np. do 6?
Niestety tak… moje karty maja ledy nad gniazdem, jak wsadze kabel i leci pradzik to led swieci na zielono jak wyjme to na czerwono a karta nie odpala. Za to nie widzi roznicy miedzy 6 a 8 pinami. Mimo ze gniazdo ma 8 wtyk ma 6 i chodzi jak zloto.
Czyli zasilacz potrzebuję z 6 pinami bo w zestawie karty jest przejściówka 6/8. Wtedy pod oba podłączam. No ok. Chyba wszystko póki co wiem w tym temacie.