Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zestawienie kart graficznych
Jak szperalem po necie znalazlem dosc ciekawe zestawienie kart:
http://golubev.com/gpuest.htm

Wyniuchalem tez taka ciekawa karte tam:
Radeon HD 5970 WPA Speed: 134826

Jesli chodzi o zestawieniu jakosc do ceny to nie ma sobie rownych, widzialem na allegro ejdna sztuke za chyba 1400zl.
Wynik zdumiewajacy! 134826 lool
"Life would be tragic if it weren't funny."
Stephen Hawking
HD 5970 ma dwa GPU... stąd taki wynik.
Cała seria HD 5XXX to demony, potem weszły oszczędności energii... i już nie było tak miło.

Niestety wadą HD5970 oraz HD5990 są dosyć awaryjne...
Huh, sprawił bym sobie taką, zwłaszcza że mój zasilacz 650 nie ma co robić^^
Ale chyba do I3 byłaby za mocna.
procesor nie ma znaczenia, ale cena mnie naprawde zdumiewa bo za ta cene to mozna poszalec. Ciekawy jestem tylko jak z ta awaryjnoscia Sad
Stephen Hawking
Właśnie ma, może ją ograniczać (przynajmniej w grach na 100%) a nie wiem czy w WPA też nie, ale patrząc też na wydajność bardziej opłacalny by był Radeon HD 5870.
(12-08-2013, 17:36)Vixen napisał(a): Właśnie ma, może ją ograniczać (przynajmniej w grach na 100%) a nie wiem czy w WPA też nie, ale patrząc też na wydajność bardziej opłacalny by był Radeon HD 5870.

chodzilo mi o to ze nie ma znaczenia jesli chodzi o hash'e (tylko to mi w glowie ostatnio...) w grach i3 bedzie waskim gardlem, racja.
Stephen Hawking
oclHashcat nie bardzo potrzebuje CPU... realnie 300kH/s można zrobić na dwu rdzeniowym Atomie z 2x HD7970 Smile
Ja w jednej z maszyn które liczą nadal mam Athlon X2 2.4GHz i daje radę z 2x HD7990 Smile

Co do awaryjności to pierwsze co robimy po zakupie to zakupujemy termo pastę MX-4 którą mocno podgrzewamy, czyścimy kartę, nakładamy na całą pow. GPU zakładamy chłodzenie i robimy 2-3 dniowy benchmark... za pomocą oclHashcat-a. Jak przeżyje to będzie chodzić. Ale zasilacz 650W to patrząc na jej apetyt może nie być aż tak dużo... no chyba że to OCZ, Corsair, Enermax, Antec, Tagan Smile
z OCZ btw. to moze byc ogolnie ciezko, gdzies czytalem kilka dni temu ze firma zbankrutowala Sad
Stephen Hawking
OCZ został kupiony przez Toshiba... źle nie będzie... ja też mam zasilacz OCZ Fatka 1kW i ZT 750W Smile
(12-08-2013, 18:15)Tommy napisał(a): oclHashcat nie bardzo potrzebuje CPU... realnie 300kH/s można zrobić na dwu rdzeniowym Atomie z 2x HD7970 Smile
Ja w jednej z maszyn które liczą nadal mam Athlon X2 2.4GHz i daje radę z 2x HD7990 Smile

Co do awaryjności to pierwsze co robimy po zakupie to zakupujemy termo pastę MX-4 którą mocno podgrzewamy, czyścimy kartę, nakładamy na całą pow. GPU zakładamy chłodzenie i robimy 2-3 dniowy benchmark... za pomocą oclHashcat-a. Jak przeżyje to będzie chodzić. Ale zasilacz 650W to patrząc na jej apetyt może nie być aż tak dużo... no chyba że to OCZ, Corsair, Enermax, Antec, Tagan Smile
XFX ;p